Suşehri Belediyesi, 2014 yılını değerlendirdi

Suşehri Belediyesi, 2014 yılını değerlendirdi
Suşehri Belediyesi, 2014 yılını değerlendirdi
SİVAS (AA) - Suşehri Belediyesinde 2014 yılı değerlendirme toplantısı yapıldı.Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, Belediye Konferans...

SİVAS (AA) - Suşehri Belediyesinde 2014 yılı değerlendirme toplantısı yapıldı.

Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, Belediye Konferans Salonu'ndaki toplantıda, slayt eşliğinde 2014 yılını değerlendirdi.

Erzincan Şeker Fabrikası uhdesindeki toplam büyüklüğü 10 bin 603 metrekare olan iki arsayı, 2014 yılında bedelsiz olarak belediyeye kazandırdıklarını dile getiren Yüksel, "İlçemizde yaklaşık 12 kilometre asfalt yaptık. Soğuk hava deposunu ilçeye kazandırdık" dedi. 

Sosyal Güvenlik Kurumu binasının inşaat çalışmalarının tamamlandığını ifade eden Yüksel, kısa süre içerisinde binanın hizmete açılacağını aktardı.

İlçeye modern bir hükümet konağı ile adliye binası yapılacağını dile getiren Yüksel, "Yeni bir devlet hastanesi yapılması konusunda ise istimlak çalışmaları bitmiş olup, yerle ilgili istimlak bedelleri hak sahiplerine ödenmiştir. İhale çalışmaları devam etmektedir" diye konuştu.

İlçeye açılacak ve 200 kişinin istihdam edileceği çağrı merkeziyle ilgili bilgi veren Yüksel, bu yıl çağrı merkezini hizmete açmayı hedeflediklerini belirtti.

Katılımcıların sorularının da cevaplandırıldığı toplantıya, Kaymakam Kadir Perçi, ilçede bulunan siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.