Suşehri ilçesinde ağaçlandırma çalışmaları

Suşehri ilçesinde ağaçlandırma çalışmaları
Suşehri ilçesinde ağaçlandırma çalışmaları
SİVAS (AA) - Suşehri ilçesinde, Yeşil Sivas Projesi kapsamında bin 88 çam fidanı dikildi.Kılıçkaya Hidro Elektrik Üretim A.Ş. bünyesindeki Kılıçkaya...

SİVAS (AA) - Suşehri ilçesinde, Yeşil Sivas Projesi kapsamında bin 88 çam fidanı dikildi.

Kılıçkaya Hidro Elektrik Üretim A.Ş. bünyesindeki Kılıçkaya ve Çamlıgöze Hidroelektrik santrallerine giden yol güzergahlarında, iklim şartlarına uygun bin 88 adet kara çam fidanın dikimi Koyulhisar Orman İşletme Müdürlüğü gözetiminde gerçekleştirildi.

Santral İşletme Müdürü Tacettin Dal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Kılıçkaya Barajı santral yolu üzerinde bulunan araziye bin 88 adet kara çam fidanı dikildiğini söyledi.

Fidanların bölgenin iklim şartlarına uygun olduğunu belirten Dal, "Buradaki ağaçlandırma çalışmaları bölgede oluşan erozyonu önlemek ve daha yeşil bir doğa kazandırmak amacı ile yapılmıştır. Önümüzdeki yıl daha fazla ağaçlandırma çalışmasına bütçe ayıracağız" dedi.

Bölgeye dikilen çam fidanları hakkında bilgi veren Koyulhisar Orman İşletme Müdürlüğü ağaçlandırma şefi Faruk Sinan Esin da, "Dikilen çam fidanları su ihtiyacı az olan ve bu bölge için ideal fidanlardır. Ağaçların uykuya geçtiği bu aylarda ağaç dikimi daha uygundur" ifadelerini kullandı.