Suşehri Kaymakamı Perçi, incelemelerde bulundu

Suşehri Kaymakamı Perçi, incelemelerde bulundu
Suşehri Kaymakamı Perçi, incelemelerde bulundu
SİVAS (AA) - Suşehri Kaymakamı Kadir Perçi, ilçede inşaat çalışmaları devam eden okullarda incelemelerde bulundu.İlk olarak 16 derslikli Yatılı Bölge...

SİVAS (AA) - Suşehri Kaymakamı Kadir Perçi, ilçede inşaat çalışmaları devam eden okullarda incelemelerde bulundu.

İlk olarak 16 derslikli Yatılı Bölge Ortaokulu'nda incelemelerde bulunan Perçi, çalışmalar hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Perçi, Yatılı Bölge Ortaokulu'nun önceki binasının deprem dayanıklılık testinden çürük çıkması sonucu yıkımına karar verildiğini hatırlatarak, "1975 yılında eğitime açılan bu okulumuzun yerine aynı yere yeni okul yapılıyor. 12 derslik olan okul içerisinde laboratuvar sınıflarıyla 16 derslik yer alacaktır. İnşaat çalışmalarına başlanan okulumuz inşallah 2016-2017 eğitim sezonuna yetişecektir" dedi.

Okulun bulunduğu yere 200 kişilik yurt yapılacağını da söyleyen Perçi, yurt inşaatının Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından yapımının onaylandığını ve kısa süre içerisinde ihale edileceğini söyledi.

Daha sonra Yalnızbağlar Mahallesi sanayi sitesi yanında inşaat çalışmaları devam eden İmam Hatip Lisesi okulu inşaatı ve 300 kişilik yurt inşaatında incelemelerde bulunan Perçi, 24 derslikli okul içerisinde toplam 52 sınıf bulunduğunu kaydetti.

Perçi, okulun ve yurt binasının 2016-2017 yılı eğitim sezonuna yetiştirilmesini hedeflediklerini sözlerine ekledi.