Suşehri'de şiir ve kompozisyon yarışması düzenlendi

Suşehri'de şiir ve kompozisyon yarışması düzenlendi
Suşehri'de şiir ve kompozisyon yarışması düzenlendi
SİVAS (AA) - Suşehri Müftülüğü'nün düzenlediği şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Camiler ve Din Görevlileri...

SİVAS (AA) - Suşehri Müftülüğü'nün düzenlediği şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. 

Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında, ilçedeki liseler arasında kompozisyon, ortaokullar arasında ise şiir yarışması düzenlendi. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödülleri müftülükte düzenlenen törenle verildi.

Suşehri Müftüsü Bekir Civriz törende yaptığı konuşmada, Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın çeşitli etkinliklerle kutlandığını söyledi.

Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde okullarda şiir ve kompozisyon yarışması tertip ettiklerini belirten Civriz, yarışmalarda Aşağısarıca Ortaokulu öğrencisi Mert Ekinci'nin 'Mutluluk ve Namaz' konulu şiiriyle birinci, Atatürk Ortaokulu öğrencisi Rumeysa Olgun'un 'Cami ve Namaz' şiiriyle ikinci, Cumhuriyet Ortaokulundan Fatmanur Tırpan'ın ise 'Namaz' şiiriyle üçüncü olduğunu ifade etti.

Civriz, kompozisyon yarışmasında ise Suşehri Fen Lisesi öğrencisi Aysima Çiçek'in birinciliği, Suşehri Anadolu İmam Hatip Lisesinden Elif Yılmaz'ın da ikinciliği elde etiğini dile getirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Keleş ise yarışmalarda dereceye giren öğrencileri tebrik etti.