Suşehri'den kısa kısa

Suşehri'den kısa kısa
Suşehri'den kısa kısa
SİVAS (AA) - Suşehri ilçesindeki Öksülü Mahallesi sakinleri, bölünmüş yol çalışmaları kapsamında kapatılan yollarının tekrar açılmasını istedi.Sivas...

SİVAS (AA) - Suşehri ilçesindeki Öksülü Mahallesi sakinleri, bölünmüş yol çalışmaları kapsamında kapatılan yollarının tekrar açılmasını istedi.

Sivas Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalar dolayısıyla yolları kapatılan mahalle sakinleri, ekipler tarafından gösterilen alternatif yolun kendileri için uzak olduğunu iddia ederek, eski yollarının açılması için Belediye Başkanı Fazlı Yüksel'den destek talep etti.

Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, mahalle sakinlerinin isteği üzerine kapatılan yolda inceleme yaptı. Yolun açılması için ilgili makamlarla gerekli görüşmeler yapıldığını aktaran Yüksel, "Mahalle sakinlerinin sıkıntısı bizim sıkıntımızdır. Yolun açılması için Karayolları Bölge Müdürlüğüyle gerekli görüşmelerimizi ve yazışmalarımızı yapıyoruz. Şu anda kullanılan yolun mesafesi, kapatılan yola göre uzak. Halkımız sıkıntı çekiyor. İnşallah bu sıkıntıyı en kısa sürede çözeceğiz" diye konuştu.

Mahalle Muhtarı Enver Tunç ise "Mahallemiz ilçenin en uzak ve en eski yerleşim yeri olan bir mahallesidir. İnşallah belediye başkanımızın bizlerin sıkıntısını çözeceğini ümit ediyoruz" dedi.

- Kaymakam Perçi, Esenyaka Köyü İlköğretim Okulu'nda incelemelerde bulundu

Esenkaya Köyü İlköğretim Okulu'nda incelemelerde bulunan Kaymakam Perçi, 162 öğrencisi bulunan okul hakkında idarecilerden bilgi aldı. Okulun İl Özel İdaresi katkılarıyla yapıldığını belirten Perçi, "Okulumuzun bir an önce yenilenmesi için gerekli girişimleri başlattık. Çalışma bittiğinde öğrencilerimiz ve idarecilerimiz yeni bir binaya kavuşacaktır" dedi.

Okulun yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Perçi'ye ziyaretinde  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Teyfik Coşkun da eşlik etti.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Kaymakam

  ,

  Okul

  ,

  İddia

  ,

  sosyal

  ,

  Uzak

  ,

  İnceleme