Suşehri'den kısa kısa

Suşehri'den kısa kısa
Suşehri'den kısa kısa
- Öğrencilere yönelik "Obezite ile mücadele" konulu konferans düzenlendi

SİVAS (AA) - Suşehri ilçesinde, öğrencilere yönelik "Obezite ile mücadele" konulu konferans düzenlendi.

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde düzenlenen konferansta, Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde görevli öğretmen Çiğdem Mut, 8'inci sınıf öğrencilerine obezitenin zararlarını anlattı.

Ağır bir vücudu taşımanın güç olduğunu belirten Mut, "Özellikle orta yaşlı ve yaşlılarda ağır vücudun taşınması eklemlerde ağrıların artmasına yol açar. Gençlerin şişman oluşu onların psikolojik olarak olumsuz etkilenmelerine neden olur. Kas hareketlerinin verimini azaltacağından fiziksel hareketsizliğe yol açar. Kalp damar hastalıkları ve hipertansiyon oluşumuna neden olur" diye konuştu.

Mut, şişman çocuğun sağlıklı çocuk olmadığını dile getirerek, "Çocuklukta alınan kiloları yetişkinlikte vermek çok zordur. Çocukluktan itibaren dengeli beslenme alışkanlığı kazandıralım" ifadesini kullandı.

 

- Sivas Vadi Federasyonu Gençlik Kolları üyeleri çam fidanı dikti

Sivas Vadi Federasyonu Gençlik Kolları Başkanı Umut Varlı ve yönetiminde bulunan bazı üyeler, Karşıyaka Mahallesi'nde oluşturulan fidan dikim sahasına çam fidanı dikti.

Varlı, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, fidan dikmenin halka hizmet olduğunu belirtti. Vadi gençliği olarak her zaman Şuşehri'ne hizmet edeceklerini dile getiren Varlı, etkinliğe katılanlara teşekkür etti.

AK  Parti Suşehri Gençlik Kolları Başkanı Turgay Şimşek ise Sivas Vadi Federasyonu Gençlik Kolları'na teşekkür etti. Şimşek, bu tür etkinliklere her zaman destek olacaklarını belirtti.