Suşehri'den kısa kısa

Suşehri'den kısa kısa
Suşehri'den kısa kısa
- İlçede belirlenen noktalara yangın söndürme vanaları yerleştirilecek

SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri İlçesi'nde belirlenen noktalara yangın söndürme vanaları konulacak.

Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, yaptığı açıklamada, içme suyu ishale hattı yenileme çalışmaları kapsamında, ilçenin belirli noktalarına 40 yangın söndürme vanası konulmaya başlandığını söyledi.

Yangın vanalarının alt kısmındaki ana şebeke hattı su bağlantı vanalarının belediye tarafından temin edildiğini kaydeden Yüksel, yangın söndürme vanalarının ise yüklenici firma tarafından karşılandığını belirtti.

Yüksel, vanalarının sadece ilçe merkezine konulmadığını ifade ederek, "Yangın vanaları ilçemizin kenar mahallerine de konulmaktadır. Özellikle vatandaşlarımızın bu konuda dikkat etmesi hususunda, yangın vanası konulan yerlerin çevresine araç parkı ve tezgah açılmamasını arzu ediyoruz" dedi.

- Suşehri Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin 25. yıl yemeği 

Merkezi İstanbul 'da bulunan Suşehri Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin bu yıl düzenlediği 25. yıl Birlik Yemeği Sancaktepe Belediyesine ait sosyal tesislerinde gerçekleştirildi.

Dernek Başkanı Mustafa Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, yemeğin büyük bir katılımla gerçekleştirildiğini ifade ederek, derneğin bundan sonra da yaşatılması için her türlü çalışmayı yapacaklarını belirtti.