Suşehri'den kısa kısa

Suşehri'den kısa kısa
Suşehri'den kısa kısa
- İlçede "Aile Rehberliği Günleri" semineri düzenlendi

SİVAS (AA) - Suşehri ilçesinde,  "Eğitimde Sivasi Hareketi" kapsamında "Aile Rehberliği Günleri" semineri düzenlendi.

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen seminer, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilçede bulunan Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) tarafından organize edildi.

Kaymakam Kadir Perçi, burada yaptığı konuşmada, aile yaşamlarında yaşanan sıkıntıları bazı örneklerle anlattı. Bu tür seminerlerin fırsat olduğunu aktaran Perçi, çocuk ve aile arasındaki sorunların genellikle iletişimsizlikten kaynaklandığını söyledi.

Suşehri Rehberlik ve Araştırma Merkezi kurum müdürü Ramazan Demirsoy ise seminerin 6 gün süreceğini belirtti.

Amaçlarının daha bilinçli ve geleceğe umutla bakan aile yapısı oluşturmak olduğunu dile getiren Demirsoy, "Bu seminerlerle çocuk-aile iletişimini artırmayı ve sağlıklı bir iletişim kurularak var olan problemlerin çözümü için bir yol haritası çıkarmayı hedefledik. Bu tür seminerlerimiz belli dönemlerde Suşehri halkı için düzenlenecektir. Seminerleri merkezimizde görevli Elif Özata ve Yüksel Mermer Güler tarafından verilecektir" diye konuştu.

15-22 Nisan'daverilecek seminerlerin 13.00-16.00 saatleri arasında olacağı aktarıldı.

 

 

- El sanatları sergisi açıldı

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ilçeye bağlı Beydeğirmeni köyündeki el sanatları kursuna katılan 32 kursiyerin yaptığı el işleri sergilendi.

Kaymakam Kadir Perçi, bu tür kursların tüm köylerde açılması gerektiğini söyledi. Bu tür faaliyetlere destek olamaya hazır olduklarını dile getiren Perçi, kursiyerlere gösterdikleri başarıdan dolayı teşekkür etti.

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mahit Kurt ise bu kurslara katılan kursiyerlerin yaptıkları işlerle ev ekonomilerine katkı sağladığını belirtti.

Köylerde bu tür faaliyetlerin devam ettirmeyi amaçladıklarını aktaran Kurt, "Kurslarımız talepler doğrultusunda açılmaktadır. Yaklaşık 5 ay önce açılan kursumuz tamamlanmış olup, kursa 32 kursiyerimiz katılmıştır" dedi.

Konuşmaların ardından Perçi ve protokol üyeleri, sergiyi gezdi.

Programa İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Yavuz, Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, İlçe Emniyet Müdür Vekili Emniyet Amiri Engin Keskin, AK  Parti İlçe Başkanı Rüstem Yüce ve protokol üyeleri katıldı.