Suşehri'den kısa kısa

Suşehri'den kısa kısa
Suşehri'den kısa kısa
- Suşehri Belediye Başkanı Yüksel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı

SİVAS (AA) - Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yüksel, mesajında bu bayramın milletin aydınlık geleceği çocuklara Ulu Önder Mustafa Kemal  Atatürk tarafından armağan edildiğini hatırlattı. 

Çocukların barışın, sevginin, umudun, kardeşliğin temsilcisi, aydınlık yarınların da güvencesi olduğunu vurgulayan Yüksel, şöyle devam etti:

"Milletimizin umut çiçeği olan çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu yaşaması, çağın gereklerinden istifade etmesi, donanımlı ve yetenekli bireyler olarak yetişmesi hepimizin ortak gayesi olmalıdır. Çünkü onlar çok yakın bir gelecekte önemli görevlere gelecekler, elde edecekleri başarılarla ülkemizin hedeflerini yakalamasında belirleyici roller oynayacaklardır. Bu vesileyle geleceğin Türkiye 'yi emanet edeceğimiz sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, tüm dünya çocuklarının barış ve huzur içinde yaşamasını diliyorum."

- İhtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes açıldı

Suşehri Eğitim Gençliği Yardım Derneği tarafından ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes açıldı. Sivas Caddesi üzerindeki boş bir alanda açılan kermeste, ev yemekleri, giyim ve ev eşyaları satıldı.

Dernek Başkanı Bayram Yüksel, kermesle öğrencilere destek olmayı amaçladıklarını söyledi. Elde edilen gelirin ihtiyaç sahibi öğrencilere verileceğini belirten Yüksel, "İlçe esnaflarımızın ve ev hanımlarının desteğiyle bu kermesi açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kermesin açılmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Tüm hemşehrilerimizi kermesimize davet ediyoruz" diye konuştu.

Yüksel, kermesin 7 Mayıs'a kadar açık olacağını kaydetti.