Suşehri'nde 2014 yılı değerlendirildi

Suşehri'nde 2014 yılı değerlendirildi
Suşehri'nde 2014 yılı değerlendirildi
SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesinde 2014 yılı değerlendirme toplantısı düzenlendi.Kaymakam Kadir Perçi başkanlığında öğretmenevinde düzenlenen...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesinde 2014 yılı değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Kaymakam Kadir Perçi başkanlığında öğretmenevinde düzenlenen toplantıya,  kamu kurumlarının amirleri katıldı.

Kamu kurumlarının 2014 yılında yaptığı çalışmaları dinleyen Perçi, ilçe idarecileri olarak herkesin üzerine düşen görevi fazlasıyla yapması gerektiğini söyledi.

İlçedeki eğitim düzeyinin çok iyi olduğunu aktaran Perçi, "ÖSYM sınavlarının ilçemizde yapılması için ilgili kurumlara gerekli başvurularımızı yaptık" dedi.

Perçi, 2015 yılı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına 15 proje sunduklarını belirterek, kurumlarda çalışan personellerin güvenliği ve işçi sağlığı gibi konulara hassasiyet göstermesini istedi.

Hayvancılığın geliştirilmesi için vatandaşların bilgilendirilmesini sağlayan seminerlerin sayısının artırılması gerektiğini dile getiren Perçi, "İlçemizde merkez ve köylerde 18 bin 243 büyükbaş, 12 bin 128 ise küçükbaş hayvan bulunmaktadır. Tüm yurt genelinde olduğu gibi ilçemiz genelinde de besicilikte düşüş var ama Bakanlığın vermiş olduğu destekleri halka anlatarak bu sayıyı artırmamız ve hayvancılık sektörünü geliştirmemiz gerekiyor" diye konuştu.

Perçi, köylerin daha güzel hale getirilmesi için çalışmalara aralıksız devam ettiklerini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  ÖSYM

  ,

  çevre

  ,

  Kamu

  ,

  Kaymakam

  ,

  Proje

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  2015