Suşehri'nde "Gençlik ve güven" konulu konferans

SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesinde, üniversite öğrencilerine yönelik "Gençlik ve güven" konulu konferans düzenlendi.Cumhuriyet Üniversitesi...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesinde, üniversite öğrencilerine yönelik "Gençlik ve güven" konulu konferans düzenlendi.

Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, Kredi ve Yurtlar Kurumu Suşehri Yurt Müdürlüğünde düzenlenen konferansta, gençlik döneminin insan hayatının en enerjik ve verimli çağı olduğunu söyledi.

"Gençlik radyoaktif bir çekirdek gibidir" diyen Yılmaz, "Kendi haline bırakılırsa radyasyon yayar, kötü eğitilirse atom bombası olur, iyi eğitilirse büyük bir enerjiye dönüşür. Gençlik, hayatın etkilenmeye en açık dönemidir. Genç kime güvenirse ondan etkilenir. Gençler öncelikli olarak Allah'a sonra kendine, ailesine, arkadaşlarına ve topluma güvenmeli" ifadelerini kullandı.

Konferansa, Suşehri Kaymakamı Kadir Perçi, Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, AK  Parti İlçe Başkanı Rüstem Yüce, İl Genel Meclis üyeleri, okul yöneticileri, Kredi ve Yurtlar Kurumu temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

 

 


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Kredi

  ,

  Konferans

  ,

  Parti

  ,

  Okul

  ,

  ilçe

  ,

  genç