Suşehri'nde "gönül sofrası" iftar programı

Suşehri'nde "gönül sofrası" iftar programı
Suşehri'nde "gönül sofrası" iftar programı
SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesinde "gönül sofrası" adı altında toplu iftar programı düzenlendi.Suşehri Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesinde "gönül sofrası" adı altında toplu iftar programı düzenlendi.

Suşehri Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen iftar programı, Camiorta Mahallesi'ndeki eski sebze pazar alanında yapıldı. 

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan AK  Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Türkiye 'de huzur içerisinde bir ramazan ayı geçirildiğini söyledi.

Büyük Türkiye olma yolunda 10 yıl içerisinde büyük mesafeler aldıklarını dile getiren Bilgin, şunları kaydetti:

"Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe daha güçlü bir Türkiye daha güçlü bir millet olacağız. Osmanlı'nın torunları olarak bu İslam coğrafyasında birliği ve beraberliği de ümmet anlayışı olarak bizler sağlayacağız. Bu nedenle bizim sorumluluğumuz çok çok fazla. Biz bu coğrafyada kardeşliğimizi daim kılacağız. Bu ramazan ayı münasebetiyle, mazlumu gözetleyeceğiz. Fakire sahip çıkacağız. Güçlü Türkiye olma yolunda hep birlikte ilerleyeceğiz."

Kaymakam Kadir Perçi ise programa bu yıl büyük katılım olmasından mutlu olduklarını belirtti.

Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel de "15 aydır tüm imkanlarımızı ilçemiz için seferber ederek halkımızın yaşam kalitesini artırma gayreti içerisindeyiz. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz iftar programına teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin ve AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Yüce'nin konuşmalarının ardından iftar yapıldı.

İftar programına, yaklaşık 3 bin kişi katıldı.