Suşehri'nde Göz köyü sakinleri 60 yıl sonra suya kavuştu

Suşehri'nde Göz köyü sakinleri 60 yıl sonra suya kavuştu
Suşehri'nde Göz köyü sakinleri 60 yıl sonra suya kavuştu
SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesine bağlı Göz köyünde vatandaşlar, 60 yıllık su sorunlarını sondaj yaparak çözdü.İlçeye 8 kilometre uzaklıkta...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesine bağlı Göz köyünde vatandaşlar, 60 yıllık su sorunlarını sondaj yaparak çözdü.

İlçeye 8 kilometre uzaklıkta bulunan 75 haneli Göz köyünde 44 metre derinliğindeki sondajla su çıkarıldı. Köylüler, sondaj yapılan yere giderek dua etti.

Köy Muhtarı Fikri Yaman, AA  muhabirine yaptığı açıklamada, köyün yakınında bulunan suyun çıkmasından dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Yaman, "60 yıldır bugünü bekledik. Su konusunda yıllardır sıkıntı çektik. Daha önceden yaptırdığımız sondajda 140 metreye kadar indik fakat su çıkmadı. Şimdi ise yeniden bir sondaj yaptırdık ve 44 metre derinlikte suyu bulduk. Çok mutluyuz" dedi.

Sondajın yapılmasında kendilerine destek verenlere teşekkür eden Yaman, "Çıkan su köyümüzü tatmin edecektir. İnşallah yıllardır çektiğimiz özlem bu suyla sona erdi" diye konuştu.

Köylülerden Nadiye Akbaş ise yıllardır çekilen özlemin son bulduğunu dile getirerek, "Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Su taşıya taşıya usanmıştık. İnşallah artık bizim de şebekelerimizden su akacak" ifadesini kullandı.        


    ETİKETLER:

    Köy