Suşehri'nde içme suyu arıtma tesisi yapıldı

Suşehri'nde içme suyu arıtma tesisi yapıldı
Suşehri'nde içme suyu arıtma tesisi yapıldı
SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesine içme suyu arıtma tesisi yapıldı.Suşehri Belediye Başkan Vekili Nazif Karkın, Taşköprü Mahallesi'nde inşa...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesine içme suyu arıtma tesisi yapıldı.

Suşehri Belediye Başkan Vekili Nazif Karkın, Taşköprü Mahallesi'nde inşa edilen tesiste incelemelerde bulundu.

Karkın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tesiste saniyede 50 litre içme suyu arıtılacağını belirtti.

Arıtma tesisinin bu ay içerisinde faaliyete geçmesini planladıklarını kaydeden Karkın, "Suşehri halkı, yıllardır özlemle beklediği Kösedağ'ın lezzetli suyunu evlerinden akan musluklarından içecek" dedi. Karkın, ana su deposunun yakınına yapılan arıtma tesisiyle birlikte ilçenin 50 yıllık su sorununun çözüldüğünü vurgulayarak, "İnşallah ilçemizde hazır su satışları tarihe karışacak" değerlendirmesinde bulundu.

İlçenin içme suyu isale hatlarının da önemli bölümünün yenilendiğini kaydeden Karkın, "İlçemiz yıllardır asbest borulardan gelen suyu kullanıyordu. Artık bu sorun giderildi. Bu sadece boru değişimi değil. İlçemizin yıllardır sorunu haline gelen su şebekesi değişti. Su depolarımız yenilendi" diye konuştu.

Karkın ve beraberindeki Belediye Başkan Yardımcısı Özkan Sarıer, daha sonra ilçenin su kaynağının bulunduğu Özenören mevkisinde inceleme yaptı.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  başkan

  ,

  İnceleme