Suşehri'nde işbirliği komisyon toplantısı yapıldı

Suşehri'nde işbirliği komisyon toplantısı yapıldı
Suşehri'nde işbirliği komisyon toplantısı yapıldı
SİVAS (AA) - Suşehri ilçesinde Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyon toplantısı yapıldı.İlçe Kaymakamı Kadir Perçi, Halk...

SİVAS (AA) - Suşehri ilçesinde Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyon toplantısı yapıldı.

İlçe Kaymakamı Kadir Perçi, Halk Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda, Halk Eğitim merkezilerinin önemine değindi. Halk Eğitim müdürlükleri sayesinde Türk milletinin örf, adet, gelenek ve göreneklerinin gelecek nesillere aktarıldığını ifade eden Perçi, "Halk Eğitim merkezilerini çok iyi kullanmamız gerekiyor. Bu topluma çalışma aşısını nasıl verebiliriz onun için çalışmalıyız" dedi.

Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel de ilçedeki yerlerinde çalışan personellere hizmet içi eğitim verilmesi gerektiğini söyledi. Yüksel, "Halk eğitim merkezlerinde hangi kursların açılacağı konusunda ilçe genelinde bir anket yapılması uygun olacaktır. Vadinin parlayan yıldızı olacak ilçemizin bu tür eğitimlerle daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Suşehri Halk Eğitim Müdürü Mahir Kurt'un merkezin 2014 yılı çalışmaları hakkında bilgi verdiği toplantıda, geçen yıl açılan 56 kursa bin 157 kursiyerin katıldığını belirtildi.


  ETİKETLER:

  hayat

  ,

  Belediye

  ,

  Konferans

  ,

  Anket

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  hizmet