Suşehri'nde kent konseyi kuruldu

Suşehri'nde kent konseyi kuruldu
Suşehri'nde kent konseyi kuruldu
SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesinde kent konseyi kuruldu.Kaymakam Kadir Perçi, belediye konferans salonunda düzenlenen toplantıda, kent konseyi...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesinde kent konseyi kuruldu.

Kaymakam Kadir Perçi, belediye konferans salonunda düzenlenen toplantıda, kent konseyi kurulan yerleşim yerlerinin başarılı olduğunu belirtti.

Birlik ve beraberlik içerisinde olunması gerektiğini vurgulayan Perçi, "İlçenin ilerlemesi ve sorunlara daha hızlı çözüm bulunması, hepimizin ve ilçemizin faydasınadır. Türkiye'nin birçok yerleşim yerinde kurulan kent konseyleri bu konuda başarı elde etmiştir. İnşallah, ilçemizde kurulacak kent konseyinin bu konuda başarılı olacağını ümit ediyorum" diye konuştu.

Belediye Başkanı Fazlı Yüksel ise ilçe nüfusunda kayıplar yaşandığına değinerek, "İlçemizde yaşayan bazı vatandaşların nüfus kayıtlarının köylerde olduğu, bunun için şu anki nüfus sayısının gerçek nüfusu yansıtmadığı görülmüştür. İlçenin gerçek nüfusunun daha fazla olduğu aşikardır. Bunun için de çeşitli çalışmalarımız devam etmektedir" dedi.