Suşehri'nde kronik hastalar tespit edilecek

Suşehri'nde kronik hastalar tespit edilecek
Suşehri'nde kronik hastalar tespit edilecek
SİVAS (AA) - Suşehri ilçesinde 18 yaşından büyük olan kronik hastaların tespit edilmesi için çalışma başlatıldı.Suşehri Kaymakamı Kadir Perçi, Devlet...

SİVAS (AA) - Suşehri ilçesinde 18 yaşından büyük olan kronik hastaların tespit edilmesi için çalışma başlatıldı.

Suşehri Kaymakamı Kadir Perçi, Devlet Hastanesi tarafından başlatılan uygulamanın vatandaşların sağlığı için gerçekleştirildiğini söyledi.

Kronik hastalığını bilmeyen vatandaşların tespiti için böyle bir çalışma başlattıklarını dile getiren Perçi, şeker, tansiyon, kolesterol, kalp ve solunum yolu rahatsızlığı olan hastaları bu şekilde takip altında tutmak istediklerini belirtti.

Sağlık taramasının 18 yaş ve üstü vatandaşlarda uygulandığını aktaran Perçi, "Sağlık güvencesi olmayan vatandaşlarımız da bu uygulamadan faydalanmaktadır. İlk defa hastanemizde gerçekleştirilen bu uygulamadan tüm vatandaşlarımızın faydalanmasını arzu ediyoruz. Bu çalışmada iki dahiliye uzman doktorumuz görev almaktadır" dedi.

Perçi, "Hastanemizde tomografi cihazı ile birçok donanım bulunmaktadır. Bu ayrıca vatandaşlarımız için bir check-up uygulamasıdır. Böyle bir imkanı vatandaşlarımız için başlattık. Halkımızın da duyarlı olmasını istiyoruz" ifadesini kullandı.


    ETİKETLER:

    YAŞ

    ,

    Kalp