Suşehri'nde traktör sürücüleri bilgilendirildi

Suşehri'nde traktör sürücüleri bilgilendirildi
Suşehri'nde traktör sürücüleri bilgilendirildi
SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesinde traktör sürücüleri polis ekipleri tarafından bilgilendirildi.Şehit Necip Karameşe Bölge Trafik İstasyon...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesinde traktör sürücüleri polis ekipleri tarafından bilgilendirildi.

Şehit Necip Karameşe Bölge Trafik İstasyon Amirliği'ne bağlı polis ekipleri, Karaağaç köyü yakınlarındaki şeker pancarı kantarında traktör sürücülerinin alması gereken önlemler hakkında bilgi verdi.

Özellikle pancar alımlarının başladığı bu günlerde, ana yol güzergahında traktörlerin çok olduğunu belirten yetkililer, "Karayolları trafik kanunu ve karayolları taşıma kanunu", "Güvenli sürüş teknikleri" ve "Genel trafik kuralları" konusunda sürücülere bilgilendirdi.

Traktör sürücülerinin mümkün olduğu sürece gece yolculuk yapmamaları, gece yolculuk yapılması durumunda ışık donanımlarının tam ve sağlam olduğundan emin olduktan sonra yolculuk yapmalarını isteyen yetkililer, römorklar da insan taşınmasının kural ihlali olduğunu belirtti.

Yük taşırken, yükleme standartlarına uyulmasının önemli olduğunu ifade eden yetkililer, özellikle fazla yükleme sonucu yola düşen pancarların kazalara davetiye çıkardığını, bu yüzden daha dikkatli yükleme yapılmasını istediklerini kaydetti.


    ETİKETLER:

    şehit

    ,

    Gece