Suşehri'nde uyuşturucunun zararları anlatıldı

Suşehri'nde uyuşturucunun zararları anlatıldı
Suşehri'nde uyuşturucunun zararları anlatıldı
SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesinde uyuşturucunun zararları konulu konferans düzenlendi.Suşehri Farabi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesinde uyuşturucunun zararları konulu konferans düzenlendi.

Suşehri Farabi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen konferansta, öğrenciler tarafından sunum yapıldı.

Suşehri Farabi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Lokman Bulut, "Son günlerde ölüm haberleriyle kamuoyunda daha yoğun olarak yankı bulan ve her türlü mücadeleye rağmen deneme ve kullanım oranları giderek artan illegal uyarıcı ve uyuşturucu maddeler bağımlılık alanında karşılaşılan en can yakıcı sorun halini almıştır. Uyuşturucu madde kullanımının ülkemizde ve dünyada son zamanlarda giderek yaygınlık kazandığı, yapılan saha araştırmalarının gösterdiği bir gerçektir" diye konuştu.

Çocukların ciddi bir manevi ve ahlaki eğitim almasının temin edilmesi gerektiğini söyleyen Bulut, "Ergen ve gençlerin kendilerini ifade edebilmelerine, enerjilerini doğru mecralarda kullanabilmelerine ve sağlıklı biçimde sosyalleşmelerine imkan verecek şekilde organize edilmeleri bağımlılığı engellemenin en etkin yolu olacaktır" dedi.


  ETİKETLER:

  Anadolu

  ,

  Konferans

  ,

  eğitim

  ,

  deneme