Suşehri'nden kısa kısa

- Suşehri ilçesinde organize sanayi bölgesi kurulması için çalışmalar sürüyor

SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesinde organize sanayi bölgesi kurulması için çalışmalar devam ediyor.

Kaymakam Kadir Perçi, Suşehri Belediyesinde düzenlenen toplantıda, organize sanayi bölgesiyle ilgili çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

Kamu tasarrufunda bulunan 1 milyon 300 bin metrekare bir arazi olduğunu belirten Perçi, arazinin organize sanayi bölgesine uygun olduğunu kaydetti.

Arazinin Sivas-Suşehri karayoluna yakın olduğuna işaret eden Perçi, "Organize sanayi bölgesi kurulması yönünde Kaymakamlığımız ve Belediyemiz olarak tüm çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel ise "İlçemize yapılacak organize sanayi, sadece Suşehri'ne değil, çevre ilçelerimize de hitap edecektir. Yerle ilgili çalışmalara hemen başlayacağız. İnşallah, kısa sürede halkımıza bu müjdeli haberi vereceğiz" diye konuştu.

 

- Belediye meclisi toplantı

Suşehri Belediyesi kasım ayı meclis toplantısı yapıldı.

Belediyeye ait meclis salonunda Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, 5 gündem maddesi görüşüldü.

Şehir içi minibüslerin zam talepleriyle ilgili hazırlanan rapor okunduktan sonra, normal biletin 1 ira 40 kuruştan 1 lira 50 kuruşa, öğrenci biletinin ise 80 kuruştan 90 kuruşa yükseltilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantıya, izin dilekçesi veren 3 meclis üyesi katılmadı.


  ETİKETLER:

  zam

  ,

  çevre

  ,

  Kamu

  ,

  Belediye

  ,

  Kaymakam

  ,

  Öğrenci

  ,

  gündem

  ,

  sanayi

  ,

  lira

  ,

  rapor

  ,

  oy