Suşehri'nden kısa kısa

Suşehri'nden kısa kısa
Suşehri'nden kısa kısa
- İlçede "Çocuk Etkinliği" kursu açıldı

SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesinde " Çocuk Etkinliği" kursu açıldı.

Suşehri Kaymakamı Kadir Perçi, yaptığı yazılı açıklamada, talep üzerine ilçede kadınlara yönelik ikinci kez "Çocuk Etkinliği" kursu açıldığını belirtti. 

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği çerçevesinde açılan kursa 50 kişinin müracaat ettiğini ve kursun 296 saat süreceğini aktaran Perçi, şunları kaydetti:

"Çocuklara Kur'an-ı Kerim öğretmek için açılan kursa öncelikle İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Meslek Yüksekokulu, İmam Hatip Lisesi mezunları ile hafız veya Kur'an-ı Kerim okumayı bilen lise mezunları başvurabilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı, öğreticiler arasında Halk Eğitim Merkezlerinden okul öncesi eğitim sertifikası alanları ve bu alanda uzman olanları, bir hafta eğitime tabi tutacak ve başarılı olanların 'Kur'an Kursları Öğretim Programı Okul Öncesi Öğreticisi' olarak atamasını yapacak."

Perçi, kursun hafta içi 13.00-15.30 saatleri arasında düzenleneceğini belirtti. 

- Suşehri Sağlık Yüksekokulu öğrencileri staja başladı

Suşehri Sağlık Yüksekokulu öğrencileri, Suşehri ve Zara ilçelerindeki hastanelerde staja başladı. 

Suşehri Sağlık Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Feride Taşkın Yılmaz, birinci sınıf öğrencilerinden 195'inin Suşehri, 25'inin de Zara Devlet Hastanesinde staj eğitimlerine başladıklarını söyledi.  

Öğrenciler için okulda forma giyme töreni tertip edildiğini belirten Yılmaz, "İlçemizde eğitim gören öğrencilerimiz formalarını giydiler ve artık stajlarına başladılar. Suşehri ilçemize yeni hastanenin yapılması durumunda tüm öğrencilerimizin stajlarını burada yapmalarını arzu ediyoruz. Öğrencilerimizin stajı 22 Mayıs 2015 tarihinde sona erecek. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.