TBMM Başkanı Yılmaz:

TBMM Başkanı Yılmaz:
TBMM Başkanı Yılmaz:
- "Bir olursak, beraber olursak birliğimizi güçlendirirsek Türkiye daha büyük olur. Türkiye büyük olursa, güçlü olursa işte biz bu vatanı almış olduğumuz şehitlerimize vefa borcumuzu ödemiş oluruz" - "1071 Malazgirt'ten bu yana da bu coğrafyayı korumak için yedi düvelle birlikte mücadele ediyoruz, hala da bitmedi ve bundan sonra daha çok bir ve beraber olmamız lazım ki bu topraklar üzerine plan kuranların planlarını boşa çıkartalım"

SİVAS (AA) - Türkiye Büyük Millet Meclisi ( TBMM ) Başkanı İsmet Yılmaz, "Bir olursak, beraber olursak birliğimizi güçlendirirsek Türkiye daha büyük olur. Türkiye büyük olursa, güçlü olursa işte biz bu vatanı almış olduğumuz şehitlerimize vefa borcumuzu ödemiş oluruz" dedi. 

Yılmaz, memleketi Sivas'ın Gürün ilçesinde Ulu Cami avlusundaki bayramlaşma programında, vatandaşların Ramazan Bayramı'nı tebrik etti.

Ramazan ayı boyunca yapılan hayırların kabul olmasını dileyen Yılmaz, bazı ibadetlerin tek başına yapılabileceğini, ancak bayramın tek başına olmayacağını dile getirdi. Yılmaz, bayram için eş, dost, kardeş ve hemşehri lazım olduğunu aktararak, kendisini büyük teveccühle karşılayan hemşehrilerine teşekkür etti. 

Bayramların birliği, beraberliği artırma, kardeşliği güçlendirme, geçmişteki kırgınlıkların ve husumetlerin unutulma günleri olduğuna dikkati çeken Yılmaz, şunları kaydetti:

"Bir olursak, beraber olursak Türkiye daha güçlü olur. Bir olursak, beraber olursak birliğimizi güçlendirirsek Türkiye daha büyük olur. Türkiye büyük olursa, güçlü olursa işte biz bu vatanı almış olduğumuz şehitlerimize vefa borcumuzu ödemiş oluruz. Bir olursak, beraber olursak, güçlü olursak evlatlarımıza daha güçlü bir Türkiye bırakırız, bunun şartı bir ve beraber olmamızdır. Geçmişteki kırgınlıkları unutmamız lazım, bir olacağız, beraber olacağız. Bir olursak, beraber olursak, almış olduğumuz Türkiye'den daha iyi bir Türkiye'yi evlatlarımıza bırakmış olacağız. Bizim bu coğrafya zor, bu coğrafya bizim kaderimizdir, başka yere taşınabilmek de mümkün değildir. Herkesin gideceği bir yeri var ancak Türkiye'nin gidecek başka bir yeri yok. Dolayısıyla bu coğrafyaya sahip çıkmamız lazım."

- "Bu topraklar üzerine plan kuranların planlarını boşa çıkartalım"

Yılmaz, milletin daha çok bir ve beraber olması gerektiğini vurgulayarak şöyle devam etti:

"1071 Malazgirt'ten bu yana da bu coğrafyayı korumak için yedi düvelle mücadele ediyoruz, hala da bitmedi ve bundan sonra daha çok bir ve beraber olmamız lazım ki bu topraklar üzerine plan kuranların planlarını boşa çıkartalım. Cenabı Allah'a hamdolsun bin yıldır bu topraklarda yaşıyorsak bu ana kadar yapılan planları boşa çıktı demektir. Nasıl sağladık, birlik beraberlikle, inşallah bundan sonra bir ve beraber olursak bundan sonra da yedi düvelin bu topraklar ve bu millet için yapmış oldukları planları boşa çıkartırız."

Konuşmasının ardından Yılmaz, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında 500 tam puan alan Gül Hilal Güllekce'ye hediye verdi.

Programa Gürün Kaymakamı Fatih Özdemir, Belediye Başkanı Nami Çiftçi ile vatandaşlar da katıldı.