TBMM Başkanı Yılmaz:

TBMM Başkanı Yılmaz:
TBMM Başkanı Yılmaz:
- "Birlik olursak güçlü oluruz, güçlü olursak bu vatanın bütün değerlerini de koruruz. Bizler ayrılığı, gayrılığı, küslüğü bir tarafa bırakmamız lazım"

SİVAS (AA) - TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, "Birlik olursak güçlü oluruz, güçlü olursak bu vatanın bütün değerlerini de koruruz. Bizler ayrılığı, gayrılığı, küslüğü bir tarafa bırakmamız lazım" dedi.

Yılmaz, Zara ilçesinde Fen Lisesi bahçesindeki toplu açılış ve temel atma törenindeki konuşmasında, şehitlere Allah'tan rahmet dileyerek, onların bu ülke için canlarıyla en büyük fedakarlığı yaptığını ifade etti.

Şehitlerin uğruna can verdiği değerleri yüceltmek gerektiğini vurgulayan Yılmaz, şöyle konuştu: 

"Birlik olursak güçlü oluruz, güçlü olursak bu vatanın bütün değerlerini de koruruz. Bizler ayrılığı, gayrılığı, küslüğü bir tarafa bırakmamız lazım. Eğer biz böyle yaparsak o zaman bu ülkenin birliğine kastedenlerin, bu teröristlerin bir adım mesafe alabilmesi, bir santim mesafe alabilmesi mümkün değildir. Son nefer şehit olmadan, son ocak sönmeden, bu bayrak inmez, bu ezanlar dinmez. Bundan emin olacağız, bu bize özgüven veriyor. Ama sadece özgüvene sahip olmak, bundan emin olmak da yetmez, bunun da gereğini yerine getirmek lazım. İşte, gereği de bu ülkenin istikrarına sahip çıkmakla gerekiyor. Bu ülke için çalışmak gerekiyor."

Birlik ve beraberlik içerisinde bütün sorunların çözülebileceğini aktaran Yılmaz, eğitimin bu ülkenin geleceğine yapılan yatırım olduğunu ifade etti. Eğitimin uzun soluklu bir yatırım olduğunu ve karşılığının alındığını belirten Yılmaz, Zara ilçesinin de hak ettiği kamu yatırımlarını aldığını kaydetti. 

Eğitimde yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Yılmaz, hedeflerinin milleti çağdaş uygarlık seviyesine çıkartmak olduğunu vurguladı. Çağdaş uygarlık seviyesinin de üstüne çıkmanın yolunun eğitim seviyesinden geçtiğine dikkati çeken Yılmaz, bunun için zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarıldığına işaret etti.

Yılmaz, eğitimin yanı sıra sağlık alanında da önemli yatırımlar yapıldığını anımsattı. 

Yılmaz ile beraberindekiler daha sonra Zara Fen Lisesi ve Kredi ve Yurtlar Kurumu yurt binası, Ekinli köyü köprüsü açılışları ile şehitlik parkı, Kızılırmak Parkı, özel idare bakımevi ve araç parkının temel atma törenlerini gerçekleştirdi.