TBMM Başkanı Yılmaz:

TBMM Başkanı Yılmaz:
TBMM Başkanı Yılmaz:
- "Onların (şehitlerin) uğruna değer verdiği bayrak var. Bu bayrağın inmemesi lazım. İndirilmemesi için Türkiye'nin güçlü olması lazım. Türkiye'nin güçlü olması için bizim birlikte olmamız lazım"

SİVAS (AA) - TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, şehitlerin uğruna can verdiği değerlere sahip çıkılması gerektiğini belirterek, "Onların uğruna değer verdiği bayrak var. Bu bayrağın inmemesi lazım. İndirilmemesi için Türkiye 'nin güçlü olması lazım. Türkiye'nin güçlü olması için bizim birlikte olmamız lazım" dedi. 

Yılmaz, Gürün ilçesinde gerçekleştirilen toplu açılış ve temel atma töreni kapsamındaki anaokulu açılış töreninde yaptığı konuşmada, hizmetlerin ilçeye kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. 

İnsanların yaşam standardını yükseltmek için çalıştıklarını ifade eden Yılmaz, "Vatandaşımız okula gidecekse daha iyi bir eğitim alsın, hastaneye gidecekse daha iyi bir sağlık hizmeti alsın, ulaşımda uçağı, hızlı treni kullansın, karayolunda gidecekse de bölünmüş yola kullansın" diye konuştu. 

Türkiye'nin 2002 yılına kıyasla hiçbir alanda geriye gitmediğini belirten Yılmaz, bazı sıkıntıların olduğunu ancak çevredeki ateş çemberi içerisinde Türkiye'yi düşünmenin ve görmenin gerektiğini ifade etti. 

Şehitlere Allah'tan rahmet dileyen Yılmaz, "Eğer onlar bu ülke için kanlarını dökmeselerdi belki bugün alnımız açık başımız dik ve özgür olarak yaşamıyor olacaktık. Dolayısıyla biz onlara borçluyuz, o borcun gereği nedir? Onların uğrunda can verdikleri değerlere sahip çıkmaktır. Nedir o? 'Bu vatana sahip çıkıyorum' diyor. Bölünürsek, ayrı-gayrı olursak bu ülkeye sahip çıkmış olur muyuz? Onların (şehitlerin) uğruna değer verdiği bayrak var. Bu bayrağın inmemesi lazım. İndirilmemesi için Türkiye'nin güçlü olması lazım. Türkiye'nin güçlü olması için bizim birlikte olmamız lazım. Demokrasimize sahip çıkacağız, şehitlerimizin uğruna can verdiği değerler özgürlüklerimizdir. Dolayısıyla da her özgürlüğümüze, eğitim, din, vicdan, girişim, seyahat hürriyetimize sahip çıkacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Terörün yönetenler ile yönetilenler arasında güven sarsılması yönünde bir mesaj vermek istediğini belirten Yılmaz, birlik ve beraberlikle terörün beklentilerinin tam tersinin elde edileceğini dile getirdi.

Törende, Yılmaz'a ilkokul öğretmeni Necati Tuncay tarafından ilkokul diploması ve karnesinin bulunduğu tablo, Sivas Valisi Alim Barut'da ilkokuldaki fotoğrafı hediye edildi. 

Anaokulu, yüzme havuzu, pansiyon, özel idare bakımevi, kent güvenlik yönetim sistemi, bayanlar evi ve yaşlılara bakım merkezi açılışları ile imam hatip ortaokulu temel atma törenlerini gerçekleştiren Yılmaz, yüzme yarışında dereceye giren çocukları ödüllendirdi.

Törene,  AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin ile diğer yetkililer ve vatandaşlar katıldı.