TBMM Başkanı Yılmaz:

TBMM Başkanı Yılmaz:
TBMM Başkanı Yılmaz:
- "Bir olacağız, beraber olacağız, güçlerimizi birleştireceğiz. Güçlerimizi dağıtırsak düşmanı sevindiririz. Ama gücümüzü birleştirirsek dosta güven, düşmana da kaygı veririz"

SİVAS (AA) - TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, "Bir olacağız, beraber olacağız, güçlerimizi birleştireceğiz. Güçlerimizi dağıtırsak düşmanı sevindiririz. Ama gücümüzü birleştirirsek dosta güven, düşmana da kaygı veririz" dedi.

Yılmaz, Yıldızeli ilçesine bağlı Güneykaya beldesinde, DSİ 19. Bölge Müdürlüğünce yaptırılacak Güneykaya Sulama Tesisleri ile bazı tesislerin toplu temel atma ve açılış törenine katıldı.

Törende yaptığı konuşmada Sivas'a yapılan yatırımları değerlendiren İsmet Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile DSİ Genel Müdürlüğünce 2003-2014 yıllarında 1 milyar 102 milyon lira yatırım yapıldığını belirterek, "2015 yılında bu tutar 1 milyar 188 milyon liraya ulaştı" diye konuştu.

Aşk ile çalışılması halinde verim alınabileceğini vurgulayan Yılmaz, " Bugün burada temelini atacağımız Yıldızeli Güneykaya Sulaması Tesisleri yaklaşık maliyeti 30 milyona mal olacak ve 35 bin 800 dekar zirai alan sulanacaktır" şeklinde konuştu.

İsmet Yılmaz, yapımı tamamlanan ve yapılması planlanan çalışmalara da değinerek, " Türkiye bir tarım ülkesi. Avrupa 'da şu anda tarımsal gayrisafi milli hasılada Türkiye birinci. Avrupa'nın birincisi dünyanın altıncısıyız. Ama daha yapmamız gereken çok şeyler var. Bir olursak, beraber olursak, Türkiye'nin nasıl bugününün dünden iyi olduğu gibi, yarını da bugünden daha iyi olacaktır. Durmak yok, yorulmak yok, usanmak yok, kırılmak, küsmek yok. Bir olacağız, beraber olacağız, güçlerimizi birleştireceğiz. Güçlerimizi dağıtırsak düşmanı sevindiririz. Ama gücümüzü birleştirirsek dosta güven, düşmana da kaygı veririz" ifadelerini kullandı.

Yılmaz ve beraberindekiler daha sonra Yıldızeli ilçesinde Nevruz Sulaması Su Alma Yapı ve İletim Hattı temel atma törenine de katıldı. İsmet Yılmaz, törende butona basarak temeli attı.