TBMM Başkanı Yılmaz:

TBMM Başkanı Yılmaz:
TBMM Başkanı Yılmaz:
- "1 Kasım inşallah Türkiye'yi emin ellere teslim etme günü, 1 Kasım yeni Türkiye'nin kapısını açma günü. 1 Kasım Türkiye'yi özgür, bağımsız, kalkınmış ve dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri yapma günü"

SİVAS (AA) - TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, "1 Kasım inşallah Türkiye 'yi emin ellere teslim etme günü, 1 Kasım yeni Türkiye'nin kapısını açma günü. 1 Kasım Türkiye'yi özgür, bağımsız, kalkınmış ve dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri yapma günü" dedi.

Yılmaz ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Sivas Merkez İlçe Başkanlığınca bir düğün salonunda düzenlenen "Üyelerimizle Buluşuyoruz" programına katıldı.

TBMM Başkanı Yılmaz, yaptığı konuşmada, demokrasi, ekonomi, enerji, ulaşım, sosyal yatırım, eğitim ve sağlıkta her alanda çok büyük işler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Türkiye'nin her yanında hayatı normalleştirdiklerini ve demokrasi alanında özgürlükleri genişlettiklerini belirten Yılmaz, her vatandaşın yaşam seviyesini daha üst seviyeye getireceklerini vurguladı.

AK Parti iktidarları döneminde ekonomi, eğitim ve sağlık alanlarında yapılan icraatları anlatan Yılmaz, "Yapmamız gereken daha çok şeyler var. Önümüzdeki dönemde sağlıkta memnuniyeti yüzde yüze çıkarmamız için bir olmamız, birlikte çalışmamız lazım ve inşallah güçlü bir iktidara Türkiye'yi teslim etmemiz lazım" ifadelerini kullandı.

Yılmaz, iktidar oldukları takdirde yapılacak çalışmalara da değinerek, şöyle konuştu:

"Şimdi Anadolu kıtası büyüklüğündeki dava taşını gediğine koyacağız. Ne zaman ? 1 Kasım'da. 1 Kasım inşallah Türkiye'yi emin ellere teslim etme günü, 1 Kasım yeni Türkiye'nin kapısını açma günü. 1 Kasım Türkiye'yi özgür, bağımsız, kalkınmış ve dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri yapma günü. Biz bunları yapar mıyız? Yaparız. Biz bu öz güveni kazandık. Bu öz güven parayla da satın alınmaz. Çünkü bizim bir geçmişimiz, bir tarihimiz, bir birikimimiz var. Bundan dolayı 'yaparız' diyoruz."

Seçimin Türkiye'nin seçimi olduğunu ve çalışılırsa çok daha büyük işler başarılacağına işaret eden Yılmaz, Sivas'ta 5'te 5 yapmayı planladıklarını ve destek beklediklerini bildirdi.

- "Çok çalışmalı, uğraşmalı, didinmeli, gayret etmeliyiz"

Özhaseki de basit bir politik mücadele içerisinde bulunmadıklarını ve davalarına inandıkları için burada olduklarını belirtti.

Bu davanın kimsesizlerin, mazlumların yanında olma davası olduğuna dikkati çeken Özhaseki, bu seçimde halk kimi tutarsa onun galip geleceğini söyledi.

Özhaseki, iyilerin yanında yer almanın ve iyi işler gerçekleştirmenin önemli olduğunu dile getirerek, seçimlerin Türkiye'de milat özelliği taşıdığını aktardı. 

AK Parti iktidarları döneminde yapılan çalışmalara değinen Özhaseki, "7 Haziran'da biz dersimiz aldık. Yeniden geldik yola çıkıyoruz, dün nasıl 'Bismillah' diyerek başlamışsak bugün besmelesizlere inat 'Bismillah' diyerek yola çıkıyoruz" dedi.

Özhaseki, meselenin sadece Türkiye olmadığını, İslam coğrafyası olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bizler çok çalışmalı, uğraşmalı, didinmeli, gayret etmeliyiz. Güçlü olmalıyız sonra da etrafımızdaki bütün coğrafyaya ışık saçmalıyız. 'Bir oydan bir şey olmaz' demeyin. Sizler 8 gün içinde başınızı dik tutarak yaptıklarımızı anlatın. 1 Kasım seçiminin sadece Türkiye için değil, etrafımızdaki coğrafya için önemini anlatabiliriz ve bunun için başımızı dik tutarak etrafımızdaki herkesten oy isteyebiliriz. İnşallah sizlerin desteğiyle 1 Kasım'da tek başımıza iktidar oluruz, bu sıkıntılara son veririz ve sizlerin de duasını alırız."