TBMM Başkanı Yılmaz:

TBMM Başkanı Yılmaz:
TBMM Başkanı Yılmaz:
- "Zor dönemden geçiyor muyuz, geçiyoruz. Ülkemizin sorunları var mı, var. Bu problemler güçlü hükümetle mi çözülür, zayıf hükümetle mi çözülür ona karar verin. Hangisi Türkiye için hayırlı olur ona karar vereceksiniz. Bu seçimler milletin seçimidir" - "İnşallah, hep birlikte yeni Türkiye'yi gelişmiş, özgür, demokratik, yarından kaygı duymayacak ve 78 milyonun kardeşçe bir arada yaşayacağı Türkiye'yi birlikte inşa edeceğiz"

SİVAS (AA) - TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, "Zor dönemden geçiyor muyuz, geçiyoruz. Ülkemizin sorunları var mı, var. Bu problemler güçlü hükümetle mi çözülür, zayıf hükümetle mi çözülür ona karar verin. Hangisi Türkiye için hayırlı olur ona karar vereceksiniz. Bu seçimler milletin seçimidir" dedi.

Yılmaz, Sivas'taki temasları kapsamında Suşehri, Koyulhisar ve Gölova ilçelerinde köy muhtarları ile ilçelerdeki sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve üyeleriyle istişare toplantısı yaptı.

Suşehri'ndeki toplantıda konuşan Yılmaz, Türkiye'nin çalışmaya, üretmeye ve yatırıma ihtiyacı olduğunu belirterek, "Bütün problemlerimizi çözdük dersek doğru söylememiş oluruz. Ama 80 yılda yapılanlardan çok daha fazlasını yaptık ve daha da yapacaklarımız var" diye konuştu.

Savunma sanayinde önemli gelişmelerin yaşandığını anlatan Yılmaz, "Savunma sanayinde güçlü olmayan devletler tam bağımsız olamazlar. Dolayısıyla da savunma sanayi olmazsa olmaz. Savunma sanayi bir ülkenin nefesi gibidir. Savaşa girdiğinizde işte bu nefesin önemi anlaşılır. Tam bağımsız ülke olmanın şartı savunma sanayine sahip olmaktır. Türkiye'de bu alanda çok büyük bir mesafe yaptı" ifadelerini kullandı.

 İsmet Yılmaz, Türkiye'nin savunma sanayinde ürün olarak yapamadığı hiçbir şey olmadığını, gelecek yıllarda da milli muharebe savaş uçağını üreteceklerini kaydetti. 

Toplantının ardından Yılmaz ve beraberindekiler, Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel'i ziyaret etti. Yılmaz, daha sonra Koyulhisar ilçesindeki istişare toplantısına katıldı. 

Koyulhisar Belediye Başkanı Osman Epsileli, toplantıda TBMM Başkanı Yılmaz'a Koyulhisar domatesi, bal ve ceviz hediye etti.

İsmet Yılmaz, son olarak Gölova ilçesine geçerek Kültür ve Sanat Evi'ndeki toplantıya da iştirak etti.

 7 Haziran seçimlerinde bir hükümetin kurulamadığını anımsatan Yılmaz, "Anayasadaki yazılı kurallar işledi ve tekrar millete müracaat yolu açıldı. Önümüzde 1 Kasım seçimleri var. Tabi ülkemizin sorunları var. Zor dönemden geçiyoruz. Türkiye'nin içinden ziyade dışarıdaki ateş çemberi, o ateşi Türkiye ile de genişletmek istiyorlar. Ancak bu sorunları çözmemiz için güçlü hükümete ihtiyacımız var. Güçlü hükümeti inşallah bu millet bulur, çıkarır" dedi.

- "Sıkıntıları çözmenin yolu da yine birlik ve beraberlikten geçiyor"

Oy verirken vatandaşlardan iyi düşünmelerini isteyen Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Zor dönemden geçiyor muyuz, geçiyoruz. Ülkemizin sorunları var mı, var. Bu problemler güçlü hükümetle mi çözülür, zayıf hükümetle mi çözülür ona karar verin. Hangisi Türkiye için hayırlı olur ona karar vereceksiniz. Bu seçimler milletin seçimidir. 1 Kasım'da sandığa gittiğinizde bu ülkenin sorunlarını, problemlerini, hangi hükümet tecrübesiyle, bilgisiyle, söylemleriyle, daha öncesinde yapmış olduklarıyla çözecekse bu aziz milletimiz inşallah onu seçecektir. Seçimimiz bizim kaderimiz. Bu seçim Türkiye'nin seçimi ama nereyi seçersek seçelim bilin ki o bizim kaderimiz oluyor. Muhakkak ki sıkıntılarımız var ama bu sıkıntıları çözmenin yolu da yine birlik ve beraberlikten geçiyor. 2015'i kaybettik çünkü bir hükümet çıkmadı. Türkiye'nin kalkınması tamamlanmadı. Türkiye'nin kalkınmasının tamamlanması için geçerli sermaye birikiminin Türkiye'de olması, tasarrufların artması, yabancı sermayenin de Türkiye'ye gelmesi lazım. Yabancı sermaye çok ürkek. Dolayısıyla önce ülkedeki istikrara bakar. Hangi iktidar var, hangi kararları alıyor, daha önce hangi kararları almış, yaklaşımı nedir ona bakar. Siz sadece insanınıza istikrar, güven değil, dışarıdaki insana da Türkiye'de istikrar ve güvenin olduğunu gösterirseniz yabancı yatırımcı gelir."

TBMM Başkanı Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı:

"Gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışıyoruz. Türkiye geçmişe kıyasla problemlerine rağmen iyi durumda ama yine de bir olmamız, beraber olmamız lazım. Biz dava, memleket meselesi diyoruz. Memleket meselesinde ayrılığı, gayrılığı, küslüğü ve kırgınlıkları bırakmak lazım. Ben bu milletimize ve bu coğrafyamıza güveniyorum. İnşallah, hep birlikte yeni Türkiye'yi, gelişmiş, özgür, demokratik, yarından kaygı duymayacak ve 78 milyonun kardeşçe bir arada yaşayacağı Türkiye'yi birlikte inşa edeceğiz."