TBMM Başkanı Yılmaz:

TBMM Başkanı Yılmaz:
TBMM Başkanı Yılmaz:
- "Bu, Türkiye'nin seçimi, Türkiye'nin seçimine siz karar vereceksiniz ama o seçim aynı zamanda Türkiye'nin kaderi olacak" - "Ey deli rüzgar, artık nereden esersen es, ister 7 düvel gelsin, 7 düvelin üzerine 7 terör örgütü daha eklensin, yine de Türkiye'den tek çakıl taşı koparamazlar ve Türkiye'nin birliğini, bütünlüğünü de sarsamazlar"

SİVAS (AA) - TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, 1 Kasım'da yapılacak seçimlerin ülkenin seçimi olacağını, aynı zamanda ülkenin kaderini belirleyeceğini söyledi. 

Yılmaz, partisinin Merkez İlçe Başkanlığınca kent merkezindeki otelde düzenlediği "Muhtarlar Buluşması"nda, 7 Haziran'daki seçim sonrasında hükümetin kurulmasını istediklerini ancak her partinin kırmızı çizgisi nedeniyle uzlaşma çıkmadığını anımsattı.

Anayasa'daki kuralların işlediğini ve 1 Kasım'da yeniden seçime gidileceğini belirten Yılmaz, "Oy verirken şunu düşünün lütfen, kime oy verirsem, hangi partiye oy verirsem Türkiye , daha çok hizmet alabilir? Hangi partiye oy verirsem o tek başına iktidara gelebilir? Çünkü tek başına iktidar daha çok hizmet demektir" diye konuştu.

Yılmaz, milletin en çok hizmeti tek parti iktidarlarında aldığına dikkati çekerek, bu hizmetlere herkesin ihtiyacı olduğunu aktardı.

Vatandaşlardan tek başına iktidara gelebilecek partiyi desteklemelerini isteyen Yılmaz, "Bölünürseniz, parçalanırsanız Allah için bundan Türkiye kaybeder" ifadesini kullandı.

"Kalbimize korku düşmemesi, gücümüzü kaybetmemek için ikilikten kaçınmamız lazım" diyen Yılmaz, davalarının insanlık ve meselelerinin memleket olduğunu vurguladı. 

Yapılacak seçimlerin milletvekili seçimi olmadığına işaret eden Yılmaz, şunları kaydetti:

"Bu, Türkiye'nin seçimi, Türkiye'nin seçimine siz karar vereceksiniz ama o seçim aynı zamanda Türkiye'nin kaderi olacak. Yani treni bir raya koyuyorsunuz, o rayın yolu var, isteseniz de ondan sonra değiştiremezsiniz. Dolayısıyla inşallah treni doğru raya koyacağız ve inşallah yolunuz ebediyen açık olacak. Birlik çok önemli, inşallah Sivaslı hemşehrilerim birlikten ayrılmayacağına, birlikten güç doğacağına ve 1 Kasım'da da bunları eylemleriyle sözden fiile geçireceklerine inanıyorum. İnşallah bunu yaparsak, kendi ilimize, beldemize, köyümüze ve evlatlarımıza sorumluluğun gereğini yerine getirmiş oluruz. Hemşehrilerimden beklediğim pazar günü Anadolu kıtası büyüklüğündeki dava taşını gediğine koymasıdır.

Hep beraber çalışacağız ve bu taşı gediğe koyarken sağa ve sola bakmayacağız. 'Ben varım' diyeceğiz fert fert ve 'Benim olduğum yerde de başka kimse yoktur' düşüncesi ve anlayışı içinde inşallah 1 Kasım'da gidip dava taşını gediğine koyacağız ve surdan bir gedik açacağız."

- "Türkiye'nin birliğini ve bütünlüğünü sarsamazlar"

Vatandaşlardan ayrılığa düşmemelerini ve birliği tercih etmelerini isteyen Yılmaz, bunu 1 Kasım'da da göstermeleri gerektiğini vurguladı.

Yılmaz, "Biz de diyeceğiz ki: Ey deli rüzgar, artık nereden esersen es, ister 7 düvel gelsin, 7 düvelin üzerine 7 terör örgütü daha eklensin, yine de Türkiye'den tek çakıl taşı koparamazlar ve Türkiye'nin birliğini, bütünlüğünü de sarsamazlar" değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'de insanların yaşam standartlarının yükseltildiğini dile getiren Yılmaz, çok hizmet yaptıklarını ve daha yapacakları hizmetler bulunduğunu dile getirdi.

Yılmaz, demokratik ve ekonomik alanda çok büyük hizmetlere imza attıklarını ifade ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu milletin hayalleri var. Nedir bu milletin hayalleri? 2023 yılında dünyanın en büyük ekonomisi arasına girmek, milli geliri 2 trilyon doların üzerine çıkarmak, ülkenin ihracatını 500 milyar doların üzerine çıkarmak. Niye ihracatı 500 milyar doların üzerine çıkartalım, üretim olsun diyoruz? Üretim için fabrikaların olması lazım, fabrikalar olursa istihdam olur ve evlatlarımız iş bulur.

İşte o bakımdan aydınlık Türkiye inşallah bizimle gelir. Eğer bu aydınlık Türkiye'nin yanındaysanız, aydınlık Türkiye'yi istiyorsanız, daha iyi daha gelişmiş, daha demokratik Türkiye istiyorsanız pazar günü gidip yapacağınız belli."

Yılmaz, İl Özel İdaresince yapımı süren Çocuk Oyun Kütüphanesi ile bazı dernek ve sivil toplum kuruluşlarını da ziyaret etti.