TBMM Başkanı Yılmaz:

TBMM Başkanı Yılmaz:
TBMM Başkanı Yılmaz:
- "Eğer güçlerimizi dağıtırsak, hizmet götüremeyecek yerlerin arkasına takılırsak, Türkiye kaybeder, evlatlarımız kaybeder. İstediğiniz partiye oy verin ama şunu iyi bilin ki en iyi hizmet, tek parti iktidarında gelir" - "Eğer koalisyonlara bu ülkeyi muhtaç ederseniz o zaman evlatlarınıza iş bulabilmek, engellimize bakabilmek, yoksulumuza kömür dağıtabilmek ve yeşil kartlımıza ilacını vermek çok zor olur"

SİVAS (AA) - TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, "Eğer güçlerimizi dağıtırsak, hizmet götüremeyecek yerlerin arkasına takılırsak, Türkiye kaybeder, evlatlarımız kaybeder. İstediğiniz partiye oy verin ama şunu iyi bilin ki en iyi hizmet, tek parti iktidarında gelir" dedi.

Yılmaz, Sivas'ın Hafik ilçesinde Kaymakamlık tarafından bir düğün salonunda düzenlenen programda muhtarlarla bir araya geldi.

Siyasetin hizmet için yapıldığını, halka hizmet edilmeyecekse siyaset yapmaya da gerek olmadığını aktaran Yılmaz, geçen dönemlerde halkın tüm taleplerinin merkeze iletildiğini söyledi. Eski Türkiye ile yeni Türkiye kıyaslandığında arada çok farklar olduğunu vurgulayan Yılmaz, ekonomi alanında yapılan yatırımlara da değinerek, gayret gösterilmezse kaynak ayrılmazsa hiçbir işin kendiliğinden bitmeyeceğini belirtti.

"Her şeyi yaptık demiyoruz" diye konuşan Yılmaz, "Eksiklerimiz var, eksiklerimiz olduğu için önümüzdeki dönemde destek istiyoruz. Birlik içinde olalım, beraber olalım, gücümüzü parçalamayalım diyoruz. 80 yılda yapılanlardan kat kat fazlasını bu dönemde yaptık. Milletten kaynak olarak alınanları faiz lobisine vermeyip millete hizmet olarak aktarırsanız 80 yılda yapılanlardan çok daha fazlasını yaparsınız" ifadelerini kullandı.

Yılmaz, yaptıkları hizmetlerden dolayı yüzlerinin akıyla milletin karşısına çıktıklarını dile getirerek, "Bu milletin terazisi, basireti vardır, bu millete her şeyi söylemek gerekmez. Bu millet, hamdolsun bu ana kadar doğrunun yanında olmuştur ve bundan sonra da bunu yapacağına inancım tamdır" dedi.

Yapmayı planladıkları çalışmaları da anlatan Yılmaz, "Çözemeyeceğimiz sorun yok. Biraz sabırlı olmak, sabretmek lazım. Bir olursak beraber olursak güçlerimizi birleştireceğiz. Eğer güçlerimizi dağıtırsak, hizmet götüremeyecek yerlerin arkasına takılırsak, Türkiye kaybeder, evlatlarımız kaybeder. İstediğiniz partiye oy verin ama şunu iyi bilin ki en iyi hizmet tek parti iktidarında gelir. Bu millete hizmet tek parti iktidarlarında gelir. Bu bizim ülkemize, evlatlarımıza olan borcumuzdur" şeklinde konuştu.

Muhtarların isteklerini dinleyen Yılmaz, isteklerin aciliyetine göre yerine getirileceğini belirtti. Yılmaz, daha sonra ilçede yapımı devam eden yurt inşaatında incelemelerde bulundu.

 

- "Eğer yanlış bir tercih yaparsak 2016 yılını da kaybederiz"

Daha sonra Kangal ilçesinde bir düğün salonunda vatandaşlara seslenen Başkan Yılmaz, 7 Haziran seçimlerini anımsatarak, şunları kaydetti:

"Gönül arzu ederdi ki bir koalisyon kuralım. Bütün genel başkanlara bir koalisyon kurulmasının uygun olacağını söyledim ama yine kimse kendi kırmızı çizgilerinden, 'yok' deseler de bir adım ileri gitmediğinden koalisyon kurulamadı. Kurallar, Anayasa işledi ve sandık tekrar milletin önüne geldi. Millet artık çok doğru bir şekilde hangi hükümeti istiyorsa 1 Kasım'da karar verecek. 2015 yılını kaybettik ama 2016 yılını kaybetmememiz lazım. Eğer yanlış bir tercih yaparsak 2016 yılını da kaybederiz. Her şeyin telafisi mümkün ama zamanın telafisi mümkün değildir. 2016 yılını kaybetmemek için bir ve beraber olmamız lazım."

Yılmaz, Türkiye'nin tek parti iktidarında büyüdüğünü belirterek, "Menderes dönemi büyüme dönemidir. Demirel'in 65-71 arası büyüme dönemidir. Rahmetli Özal'ın 83'ten 91'e kadar olan dönemi büyüme dönemidir ama ondan sonra Türkiye 90'larda türbülansa girdi. Bakın 1999 ile 2002 yılları arasındaki Türkiye'nin yıllık büyümesi yüzde 1'in altındadır. Bizim dönemimizde büyüme ortalama 5'tir. Eğer koalisyonlara bu ülkeyi muhtaç ederseniz o zaman evlatlarınıza bulabilmek, engellimize bakabilmek, yoksulumuza kömür dağıtabilmek ve yeşil kartlımıza ilacını vermek çok zor olur. Evlatlarımıza yeni iş yeri açabilmek de çok zor olur" diye sözlerini tamamladı.