TBMM Başkanı Yılmaz, Sivas'ta

TBMM Başkanı Yılmaz, Sivas'ta
TBMM Başkanı Yılmaz, Sivas'ta
- Yılmaz: "Terör çok başlı ve dış güçlerin maşasıdır. Dış güçlerin maşasının Türkiye üzerine kurmuş olduğu planları boşa çıkarmamız için birlik ve beraberliğimizi artırmamız lazım. Birlik ve beraberliklerin en somut gösterildiği yerler bayramlardır" - "Yedi düvel bir araya gelse Türkiye'nin ve bu aziz milletin birlik ve beraberliğini tahrip edemez"

SİVAS (AA) - TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, "Terör çok başlı ve dış güçlerin maşasıdır. Dış güçlerin maşasının Türkiye üzerine kurmuş olduğu planları boşa çıkarmamız için birlik ve beraberliğimizi artırmamız lazım. Birlik ve beraberliklerin en somut gösterildiği yerler bayramlardır" dedi. 

Yılmaz, Buruciye Medresesi'nde düzenlenen bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, ibadetin tek başına yapılabileceğini ama bayramın tek başına kutlanamayacağını hatırlattı.

Bayramlarda halkın arasına karışmak gerektiğini belirten Yılmaz, eş ve dostlarla bir araya gelinmesi ve sıla-i rahim yapılması gerektiğini kaydetti.

Yılmaz, birlik ve beraberliğin bayramlarda en üst seviyeye çıktığını, Türk milletinin en büyük gücünün de birlik ve beraberlik olduğunu vurgulayarak, "Yedi düvel bir araya gelse Türkiye'nin ve bu aziz milletin birlik ve beraberliğini tahrip edemez" diye konuştu. 

Her gün yaşanan olaylar karşısında Türkiye'nin gücünü ortaya koyduğunu dile getiren Yılmaz, "Bu aziz millet komşuda yangın varken kapısını açar, komşusu açken kendisi rahatça uyuyamaz" ifadesini kullandı. 

- "TBMM her sorunun çözüm yeridir"

Birlik ve beraberlikle terör de dahil her türlü engelin aşılabileceğine dikkati çeken Yılmaz, "Terör çok başlı ve dış güçlerin maşasıdır. Dış güçlerin maşasının Türkiye üzerine kurmuş olduğu planları boşa çıkarmamız için birlik ve beraberliğimizi artırmamız lazım. Birlik ve beraberliklerin en somut gösterildiği yerler bayramlardır. Allah ağız tadımızı bozmasın, bir ve beraber olursak her türlü sorunumuzu aşarız" değerlendirmesinde bulundu. 

Yılmaz, Türkiye'nin çözülemeyecek hiçbir sorunu olmadığına işaret ederek, şöyle devam etti:

"Her ülkenin, Suriye'nin, Irak'ın, Yemen'in, Libya'nın, Mısır'ın, Ukrayna'nın, Yunanistan'ın, Azerbaycan'ın ve Gürcistan'ın  bir problemi var ama her birisinin kendi sorunlarını çözme kapasitesi yok. Birlik ve beraberliğimizi bozmadığımız sürece, bu aziz millet kendi problemlerinin çözümünü de kendisi bulacaktır. Milletin iradesinin tecelligahı olan TBMM, her sorunun çözüm yeridir."

Çözümün tek bir partiden beklenmemesi gerektiğini dile getiren Yılmaz, bunun TBMM'de bulunan bütün partilerden ve milletvekillerinden beklenebileceğini söyledi.

Türkiye'deki 78 milyonun, vatanın ortak değerleri için can verdiğini ve vermeye de devam ettiğini söyleyen Yılmaz, can vermeyi en kutsal değer bildiğini anlattı.

Türk milletinin bin sefer öldüyse, bin sefer de kendi küllerinden doğduğunu ifade eden Yılmaz, " Dünya yıkılsa yeni kurulacak bu dünyada Türkiye mutlaka yerini alacaktır. Bunu aziz milletin birliğine, beraberliğine, ferasetine, basiretine ve fedakarlığına bakarak söylüyorum" dedi.  

- Şehit çocuklarına bilgisayar dağıttı 

Yılmaz, programının ardından, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Halk Bankası birliğiyle yürütülen "Yalnız Değilsiniz-Türkiye'nin En Büyük Ailesi Projesi" kapsamında düzenlenen törende şehit çocuklarına 15 dizüstü ve 13 tablet bilgisayar dağıttı. 

Programa, Sivas Valisi Alim Barut, Belediye Başkanı Sami Aydın, AK Parti Sivas milletvekilleri Hilmi Bilgin ve Selim Dursun da katıldı.