Terör olaylarına yönelik tepkiler

Terör olaylarına yönelik tepkiler
Terör olaylarına yönelik tepkiler
- Sağlık Sen Sivas Şube Başkanı Zileli: "PKK Kürt vatandaşlarımızı temsil etmediği gibi, eli kanlı terör örgütünün eylemlerinden de Kürt vatandaşlarımız sorumlu değildir"

SİVAS (AA) - Sağlık Sen Sivas Şube Başkanı Efe Zileli, " PKK Kürt vatandaşlarımızı temsil etmediği gibi, eli kanlı terör örgütünün eylemlerinden de Kürt vatandaşlarımız sorumlu değildir" ifadelerini kullandı.

Zileli, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye 'nin güçlenmesinden, model olmasından, birlik ve beraberliğinden rahatsız olanların her seferinde kirli bir oyun kurguladığını belirtti.

Açıklamasında, "PKK Kürt vatandaşlarımızı temsil etmediği gibi, eli kanlı terör örgütünün eylemlerinden de Kürt vatandaşlarımız sorumlu değildir" değerlendirmesinde bulunan Zileli, şunları kaydetti:

" Anadolu , birçok etnik kökenden insanımızın bir ve beraber yaşadığı ortak vatanımızdır. Tek devlet, tek bayrak ve tek millet bizi güçlü ve büyük devlet yapmaktadır. Terör örgütü PKK ve onun siyaseten destekçisi konumunda bulunan partiye yönelik gösterilecek tepki, Kürt vatandaşlarımıza yönelik bilinçsizce bir eyleme dönüşmemelidir. Amaçları, kardeşi kardeşe kırdırmaktır. Şimdiye kadar bütün sorunların üstesinden birlik ve beraberliğimiz sayesinde geldik. Bundan sonra da milletimizi Türk'üyle, Kürt'üyle, Laz'ıyla, Çerkez'iyle teröre karşı tek vücut olmaya davet ediyoruz."

Başta sağlık ve sosyal hizmet çalışanı kamu görevlileri olmak üzere tüm millete kardeşlik hukukundan ayrılmamaları, bir ve beraber olmaları, provokatif eylem ve söylemlerden uzak durmaları çağrısı yapan Zileli, şöyle devam etti:

"Hainlerin, dış güçlerin ve onların maşası konumundaki terör örgütünün oyununa gelmemek, tuzaklarını bozmak için birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekmektedir. Bu anlamda, sorumluluk sahipleri başta olmak üzere toplumun her kesimini gerek sosyal medya gerekse günlük hayatta ötekileştirici, tahrik edici dil ve üsluptan uzak durmaya davet ediyoruz. Terör örgütünü protesto etmek doğal bir hak olmakla birlikte, bu hakkın kullanılması sırasında yeni bir terör eylemine sebep olmamak esas önceliktir. Bu duygu ve düşüncelerle yaşanan terör eylemlerini ve bunu yapan eli kanlı terör örgütünü lanetliyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz."