Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Terör saldırıları Sivas'ın Hafik, Suşehri ve Altınyayla ilçelerinde protesto edildi

SİVAS (AA) - Sivas'ın Hafik, Suşehri ve Altınyayla  ilçelerinde terör olaylarına tepki için yürüyüş düzenlendi. 

Hafik ilçesinde Osmanbey Caddesi'de toplanan grup, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganı atarak İlçe Jandarma Komutanlığına kadar yürüdü. Gruptakiler adına Burak Görler, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Adem Akgümüş'e Türk Bayrağı takdim etti. Burada İstiklal Marşı okuyan grup daha sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne kadar yürüdü. Emrah Koçak isimli vatandaş gruptakiler adına İlçe Emniyet Amir Vekili Ercan Orhan Aydın'a Türk Bayrağı hediye etti.  

Iğdır'daki terör saldırısında şehit olan polislerin isimlerini okuyan grup daha sonra dağıldı. 

- Suşehri

Suşehri ilçesinde Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen yürüyüş Sivas Caddesi'nde başladı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü önüne kadar sürdü. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Suşehri Temsilcisi Turan Aslan, İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Başkomiser Beytullah Zafer Yüksel'e Türk Bayrağı takdim etti. 

Yüksel, sağduyulu davranışlarından dolayı Suşehri halkına teşekkür etti. Aslan ise gözyaşlarına hakim olamayarak yaptığı konuşmada, " Bugün şehit askerlerimiz ve polislerimiz için buradayız. Yiğit bozkurtlar, ülkü ocaklılar, vatan sevdalıları olarak bizlerde seve seve canımızı vermeye hazırız" dedi. 

Merkez Karakol Amirliği önünde ülkücü yemini eden grup daha sonra dağıldı. 

- Altınyayla

Altınyayla ilçesinde belediye önünde toplanan vatandaşlar, Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından Cumhuriyet Caddesi'e doğru yürüdü. Tekrar belediye binası önüne gelen grup şehitler için dua etti. İstiklal Marşı okuyan vatandaşlar, Hakkari Dağlıca'da şehit olan askerlerin isimlerini okudu. 

Teröre tepki yürüyüşüne çok sayıda vatandaş katıldı.