Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
SİVAS (AA) - Terör örgütü PKK'nın güvenlik güçlerine yönelik saldırıları, Sivas'ta protesto edildi.Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan grup, slogan...

SİVAS (AA) - Terör örgütü PKK 'nın güvenlik güçlerine yönelik saldırıları, Sivas'ta protesto edildi.

Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan grup, slogan atarak yürüyüşe geçti.  Atatürk  Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesine kadar yürüyen grup, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Ne mutlu Türküm diyene", "Sivas uyuma şehidine sahip çık" şeklinde slogan attı. 

Saygı duruşunda bulunduktan ve İstiklal Marşı'nı okuduktan sonra bir süre daha slogan atan gruptakiler, temsili olarak kurdukları darağacında üzerinde terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğrafının bulunduğu maketi asarak yaktı.

Alperen Ocakları İl Başkanı Bilal Yıldırım, yaptığı konuşmada, tüm şehitleri andıklarını belirterek, "Tek bayrak varsa o da ay yıldızlı Türk Bayrağı'dır, tek devlet varsa o da Türkiye Cumhuriyeti devletidir" dedi.

Yıldırım, yaşanan olaylar karşısında herkesin birlik olması gerektiğini belirterek, " Bugün parti milliyetçiliği yapma günü değildir, bugün milletçe bir irade konulması gerekiyorsa ve bir bayrak altında bulunması gerekiyorsa yine ay yıldızlı Türk bayrağıdır" diye konuştu. 

Grup, Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından dua ederek dağıldı.