TKDK, Şarkışla'da bilgilendirme toplantısı düzenledi

TKDK, Şarkışla'da bilgilendirme toplantısı düzenledi
TKDK, Şarkışla'da bilgilendirme toplantısı düzenledi
SİVAS (AA) - Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Şarkışla ilçesinde bilgilendirme toplantısı düzenledi.Kaymakam Davut Gül, Seyfettin...

SİVAS (AA) - Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Şarkışla ilçesinde bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Kaymakam Davut Gül, Seyfettin Soysal Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda, Organize Hayvancılık Bölgesi'nin yerinin kesinleştiğini belirtti.

Besicilikle ilgili 2015 yılı içerisinde yatırım yapacaklarını dile getiren Gül, "Katılım Öncesi Yardım Aracı Kırsal Kalkınma Programı'na (IPARD)  proje sunacağız, sütle ilgili ayrı çalışmamız var. Süt hayvancılığıyla ilgili yatırım yapacaklara da burada tahsis yapacağız" diye konuştu.

Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz  ise yatırımların devamı için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Yatırımlar sayesinde göç veren değil, göç alan bir ilçe olacaklarını aktaran Oğuz, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

TKDK Sivas İl Koordinatörü Halis Öztürk de koordinatörlük olarak verecekleri destekleri anlattı.

Sivas'ta 187 projeyle sözleşme imzaladıklarını dile getiren Öztürk, "Projelerin toplam yatırım miktarı 156 milyon lira . Bu yatırımın 51 milyonu Şarkışla'ya yapıldı" dedi.

Öztürk, birlik, beraberlik ve azim olduktan sonra çok işlerin başarılacağını kaydederek, yapılacak çalışmalarla besicilik alanında gerek Şarkışla gerekse Sivas'ın dünya çapında yarışabilecek duruma gelebileceğini söyledi.

Toplantıda, IPARD 2 Besicilik ve Süt Üretimi konusunda başvuru şartları hakkında da bilgi verildi.