TOKİ talep olması halinde Suşehri'ne konut yapacak

TOKİ talep olması halinde Suşehri'ne konut yapacak
TOKİ talep olması halinde Suşehri'ne konut yapacak
SİVAS (AA) - Toplu Konut  İdaresinin (TOKİ) yeterli başvuru olması durumunda Suşehri ilçesinde konut yapacağı bildirildi. Suşehri Kaymakamlığından...

SİVAS (AA) - Toplu Konut  İdaresinin (TOKİ) yeterli başvuru olması durumunda Suşehri ilçesinde konut yapacağı bildirildi. 

Suşehri Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, nüfusu 40 bin ve altında olan ilçe ve beldelerin konut ihtiyacının karşılanması ve örnek toplu konut projeleri geliştirilmesi amacıyla yerel yönetimlerin ve kamu idarelerinin önereceği arsalar üzerinde TOKİ tarafından talep organizasyonu yöntemiyle toplu konut uygulaması yapıldığı belirtildi. 

Bu kapsamda Taşköprü ve Karşıyaka mahallelerine alt gelir grupları için 2. ve 3. etap konut yapılmasının planlandığı kaydedilen açıklamada, resmi başvuru öncesinde yapılacak konut tip ve sayılarını belirlemek için anket düzenleneceği belirtilerek, "Başlatılan proje kapsamında, başvuru bedeli yatırılarak yeterli talep toplanması halinde planlanan projenin ihale işlemleri başlatılacaktır" ifadelerine yer verildi. 

Detaylı bilginin ve başvuru şartlarının TOKİ'nin internet sitesinden öğrenilebileceği aktarılan açıklamada, anket formlarının ise faks ya da elden Suşehri Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfına ulaştırılması istenildi. 


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  Kamu

  ,

  Karşıyaka

  ,

  Konut

  ,

  Proje

  ,

  Anket

  ,

  ilçe

  ,

  sosyal

  ,

  Resmi

  ,

  ihale