Türk Eğitim-Sen'den Anayasa Mahkemesi'ne mektup

Türk Eğitim-Sen'den Anayasa Mahkemesi'ne mektup
Türk Eğitim-Sen'den Anayasa Mahkemesi'ne mektup
- Sivas'ta, Türk Eğitim-Sen üyeleri, Milli Eğitim Temel Kanunu'nda yapılan bazı değişikliklerin iptali istemiyle Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'a mektup gönderdi

SİVAS (AA) - Sivas'ta, Türk Eğitim -Sen üyesi bir grup, Milli Eğitim Temel Kanunu'nda yapılan bazı değişikliklerin iptali talebiyle  Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'a mektup gönderdi.

PTT Sivas Merkez Şubesi önünde toplanan grup adına basın açıklaması metnini okuyan Türk Eğitim-Sen Sivas Şube Başkanı Nuri Eryıldız, 14 Mart 2014'te Resmi Gazete 'de yayımlanan 6528 sayılı kanun ile Milli Eğitim Temel Kanunu'nda bazı değişiklikler yapıldığını, bu düzenlemeyle 4 yılını dolduran okul müdürü ve müdür yardımcılarının görevine son verildiğini belirtti.

Bu kanunun yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle Anayasa Mahkemesine başvurulduğunu anımsatan Eryıldız, "Haziran 2014'te 4 yıllık süreyi dolduran idarecilerin görevlerinin sona erdiği çok açık şekilde kanunda belirtilmiş olmasına rağmen Anayasa Mahkemesi, yaşanan bir mağduriyet olmadığı gerekçesiyle yürütmenin durdurulmasına gerek olmadığına karar vermiştir" dedi.

İdareci ve eğitimcilerin görevden alınmasının görmezden gelindiğini savunan Eryıldız, "Unutulmamalıdır ki geciken adalet, adalet değildir. Söz konusu kanunun bir an önce görüşülüp karara bağlanması anlamında Anayasa Mahkemesi'ni göreve çağırıyoruz" diye konuştu. 

Eryıldız ve beraberindeki sendika üyeleri, daha sonra, PTT binasına girerek, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'a hitaben yazılan mektubu postaladı. 


  ETİKETLER:

  Anayasa

  ,

  haber

  ,

  Sendika

  ,

  Okul

  ,

  adalet

  ,

  eğitim

  ,

  Resmi