Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
- Sivas Emniyet Müdürü Çalışkan, birim amirleri ve polis memurları Valim Alim Barut'u ve şehitlikleri ziyaret etti

SİVAS (AA) - Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Sivas İl Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, birim amirleri ve polis memurları, Valim Alim Barut'u ve Yukarı Tekke'deki şehitlikleri ziyaret etti.

Barut, ziyarette yaptığı konuşmada, emniyet teşkilatının önemine değinerek, bu teşkilatın toplumun olmazsa olmazı olduğunu belirtti. Emniyet teşkilatının fedakarca görev yürüttüğünü aktaran Barut, " Bugün akşam kapımızı kapattığımızda rahat uyuyabiliyorsak, bu güvenlik güçlerimiz sayesindedir" diye konuştu.

Şehitlere Allah'tan rahmet dileyen Barut, teşkilatın 100'lerce yıl yaşaması temennisinde bulundu.

Çalışkan ise 170 yıldır milletin güvenliği ve huzuru için çalıştıklarını dile getirerek, "Şevkimizi kamçılayan halkımızın bize güveni" dedi.

Çalışkan ve beraberindekiler daha sonra Yukarı Tekke Polis Şehitliği'nde düzenlenen törene katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından dua edildi ve  şehit mezarlarına karanfil bırakıldı.

Çalışkan ve beraberindekiler daha sonra Yukarı Tekke Mezarlığı'ndaki Garnizon Şehitliği'ni de ziyaret ederek karanfil bıraktı.