Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
- Sivas Valisi Alim Barut, mesaj yayımladı

SİVAS (AA) - Sivas Valisi Alim Barut, Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Barut, mesajında, toplumsal huzur ve güvenin düzenli bir şekilde sürdürülmesi, can ve mal güvenliğinin kanunlar çerçevesinde korunması gibi oldukça güç ve önemli bir sorumluluğu üstlenen Türk Polis Teşkilatı'nın bu görevini 170 yıldır büyük bir fedakarlıkla yerine getirdiğini belirtti. 

Vali Barut, şunları kaydetti:

"İnanıyorum bu aziz millet var oldukça, devletimiz devam ettikçe polis teşkilatımızda asırlarca görevini sürdürecek hizmete devam edecektir. Vatandaş memnuniyeti odaklı hizmet etmeyi benimseyen, Sivas halkının güven ve desteğini her zaman yanında hisseden İl Emniyet Müdürlüğümüz insan haklarına saygılı, demokratik , laik ve sosyal hukuk devletinin önemli bir kurumu olmanın bilinci içerisinde görevini yerine getirmeye devam edecektir.

Polis Teşkilatının, denetime açık, şeffaf ve hesap verebilirlik gibi çağımızın gerektirdiği özelliklere sahip olup, kaliteli hizmet beklentilerine cevap verdiğini görmekteyiz. Çağın gerektirdiği yeni suç ve suçluluk kavramları ile en iyi şekilde mücadele edebilmek için polis teşkilatımız modern araç ve gereçlerle donatılmış, sosyal kültürel ve teknolojik altyapısı başta olmak üzere her alanda kendini geliştiren, yenileyen ve değişime ayak uyduran, dün olduğu gibi bugünde halkımızın en kolay ulaşacağı ve güven duyacağı bir kuruluş olmayı sürdürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle 170 yıldır zor çalışma şartlarına göğüs gererek görevini sürdüren ve bu uğurda şehit olan polislerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle anıyor, emniyet teşkilatımızın Polis Haftasını kutluyorum."