Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü
- Şarkışla ve Şuşehri ilçelerinde Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu

SİVAS (AA) - Şarkışla ve Suşehri ilçelerinde Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü dolayısıyla  Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

Şarkışla'da Gülsu Parkı'nda düzenlenen törende, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Mithat Tolunay, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşma yapan Tolunay, teşkilatın iç güvenliği sağlama görevini 170 yıldır hukuk kuralları içerisinde, vatandaşlarına sevgi ve saygıyla yaklaşıp onların gönüllerini kazanarak yerine getirdiğini söyledi.

İlçede güvenliğin kurulacak MOBESE kameralarıyla artacağını belirten Tolunay, "MOBESE, olayların en kısa sürede aydınlatılmasını, suç ve suçlularla mücadelede gelişen teknoloji imkanların kullanılmasını sağlayacaktır" diye konuştu.

Tören, Kaymakamı Davut Gül, Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Jandarma Komutanı Üsteğmen Ramazan Ergel, daire amirleri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar katıldı.

 

- Suşehri

Suşehri Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende, İlçe Emniyet Müdür Vekili Emniyet Amiri Engin Keskin, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşma yapan Keskin, polis teşkilatının 170 yıldır sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, dünyada saygın bir yerde olduğunu söyledi.

Türk polisinin çağdaş ülkelerin kullandığı araç-gereç ve yöntemleri kullanmayı ve bunları devamlı geliştirmeyi kendine amaç edindiğini belirten Keskin, şunları kaydetti:

"Emniyet teşkilatı, toplumda huzur ve düzeni sağlamak, vatandaşın can ve mal güvenliğini korumak, kanunun hakimiyetini ve devlet otoritesini muhafaza etmek için önemli ve hayati görevler üstlenmiştir. Bizler bu görevi yerine getirirken, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin bir kurumu olduğumuzu asla unutmuyoruz. Çünkü adalete dayanmayan güç zorbalıktır, zalimliktir. Hukuk devletinde polis, adalete dayalı bir kuvvettir."

Törene, Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, ilçe protokolü ve öğrenciler katıldı.