Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk:

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk:
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk:
- "(Taşeron işçilerin kamuda istihdamı) Eğer 720 bin taşerona kadro değil de özel statü dediğiniz hastalıklı istihdam şekli uygulanırsa AKP'nin seçim beyannamesi havada kalacak ve yerine getirilmemiş olacaktır"

SİVAS (AA) - Türki·ye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmai·l Koncuk, taşeron işçilerin kamuda istihdamına ilişkin, "Eğer 720 bin taşerona kadro değil de özel statü dediğiniz bu hastalıklı istihdam şekli uygulanırsa AKP'nin seçim beyannamesi havada kalacak ve yerine getirilmemiş olacaktır" dedi.

Koncuk, Kamu-Sen Si·vas İl Temsi·lciliğince bir restoranda düzenlenen istişare toplantısında, Türk milletinin bayrak uğruna gözünü kırpmadan şehit olduğunu söyledi.

Ülkenin zor zamanlardan geçtiğini belirten Koncuk, "İstiklal Marşı'nın her kelimesinin Türk milletine yeniden anlatılmasının zorunlu olduğu günleri yaşıyoruz." diye konuştu.

Koncuk, Türkiye Kamu-Sen'in mücadelesini "aydınlar mücadelesi" olarak gördüğünü dile getirerek, şöyle devam etti:

"Çevremize baktığımızda yanlışları düzeltmek adına risk alabilen, bedel ödemeyi göze alabilen insan sayısı maalesef her geçen gün azalıyor. Türkiye Kamu-Sen mücadelesi, elbette bir sendikal hak mücadelesidir. Ama Türkiye Kamu-Sen'in bir sivil toplum olma yönü de vardır ki sendikal mücadelesinden hiç de geride kalmaz. Bunun için bu aydınlar hareketini oluşturan 450 bin sendika mensubunu tanımlarken, 450 bin yüzde yüz milli ve yüzde yüz yerli diyoruz."

Tek sevdalarının inançları, değerleri, ülkenin milli birlik ve beraberliği olduğunu vurgulayan Koncuk, bunlardan asla ama asla vazgeçmeyeceklerini anlattı.

Koncuk, 720 bin taşeron işçinin kadroya alınmasına da değinerek, "Eğer 720 bin taşerona kadro değil de özel statü dediğiniz bu hastalıklı istihdam şekli uygulanırsa AKP'nin seçim beyannamesi havada kalacak ve yerine getirilmemiş olacaktır." ifadesini kullandı.