Udem-Hak-Sen Genel Başkan Yardımcısı Peker:

Udem-Hak-Sen Genel Başkan Yardımcısı Peker:
Udem-Hak-Sen Genel Başkan Yardımcısı Peker:
- "Sivaslılar olarak amacımız, TÜDEMSAŞ'ı daha da iyi noktalara taşımak olmalı"

SİVAS (AA) - Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası (Udem-Hak-Sen) Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Peker, Sivaslılar olarak amaçlarının  Türkiye Demiryolu Makineleri Sanayi A.Ş'yi (TÜDEMSAŞ) daha da iyi noktalara taşımak olması gerektiğini bildirdi.

Peker, yaptığı yazılı açıklamada, TCDD'nin Türkiye'deki yük vagonlarının imal ve tamir merkezinin TÜDEMSAŞ olduğunu belirtti.

Karşılıklı İşletilebilirlik Teknik Şartları Sertifikasının alınmasının gündemde olduğunu aktaran Peker, "Uzun yıllardır yük vagonu tamiratı ve imaları yapan TÜDEMSAŞ ülke ekonomisine ve Sivas'taki işsizliğe her zaman çare olmuştur. Sivas'taki sanayinin çok gelişmemiş olduğunu düşünürsek TÜDEMSAŞ'ın önemi daha iyi anlaşılacaktır" ifadesini kullandı.

Peker, tüm çalışanların TÜDEMSAŞ'a sahip çıkması gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Sendika olarak düşüncemiz, karanlığa kızmaktansa bir mum yakmanın evla olduğudur. TÜDEMSAŞ, Sivas'ın tek ve en önemli istihdam alanıdır. Her 4 Sivaslıdan birine ekmek kapısı olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Sivaslılar olarak amacımız, TÜDEMSAŞ'ı daha da iyi noktalara taşımak olmalı."