Ulaş Vali Lütfi Tuncel Ortaokulu'nda "Bilim Köşesi" oluşturuldu

Ulaş Vali Lütfi Tuncel Ortaokulu'nda "Bilim Köşesi" oluşturuldu
Ulaş Vali Lütfi Tuncel Ortaokulu'nda "Bilim Köşesi" oluşturuldu
SİVAS (AA) - Ulaş ilçesinde Vali Lütfi Tuncel Ortaokulunda, öğrencilerin her hafta fen bilgisi dersinde öğrendiklerini afiş yaparak ya da yazarak...

SİVAS (AA) - Ulaş ilçesinde Vali Lütfi Tuncel Ortaokulunda, öğrencilerin her hafta fen bilgisi dersinde öğrendiklerini afiş yaparak ya da yazarak astığı " Bilim Köşesi" oluşturuldu.

Fen ve Teknoloji dersi öğretmeni Gamze Şoförtakımcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köşeyi, öğrencilerin öğrendiği bilgileri anlamlı hale getirebilmeleri ve geliştirebilmeleri düşüncesiyle oluşturduklarını söyledi.

Bilim köşesi sayesinde öğrencilerin seviyelerine uygun planlanmış yaratıcı drama, istasyon çalışması, afiş-broşür hazırlama, anket uygulama ve deney- gözlem çalışmalarını gerçekleştirerek, yaşayarak öğrenmenin keyfini çıkardığını vurgulayan Şoförtakımcı, öğrencilerin çalışmalarını her ay güncellenen panolarda arkadaşlarıyla paylaştıklarını anlattı. Şoförtakımcı, "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir diyen Atamızın izinde ilerleyen minik bilim insanları geleceğimiz için büyük umut vaat ediyor" dedi.


  ETİKETLER:

  teknoloji

  ,

  Bilim

  ,

  Anket

  ,

  gözlem