Ulaş'ta bilim fuarı açıldı

Ulaş'ta bilim fuarı açıldı
Ulaş'ta bilim fuarı açıldı
SİVAS (AA) - Sivas'ın Ulaş ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan "Eğitimde İşbirliği Protokolü" kapsamında Vali Lütfi...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Ulaş ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan "Eğitimde İşbirliği Protokolü" kapsamında Vali Lütfi Tuncel  Ortaokulu tarafından Bilim Fuarı açıldı.

Okulun bahçesindeki fuarda, öğrenciler oyunlar sergiledi, ingilizce şarkılar seslendirdi ve çeşitli deneyler yaptı.

Daha sonra 45 projenin yer aldığı TÜBİTAK Bilim Fuarı, öğrencilerin bilim andını okumasının adından açıldı. Kaymakam Yusuf Cankatar ve davetliler, projeleri tek tek inceleyerek çalışmalar konusunda öğrencilerden bilgi aldı.

Cankatar, öğrencileri kutlayarak başarılar diledi.

Okul Müdürü Ramazan Baker, 45 projenin yer aldığı bilim fuarının, Ulaş'ta ilk defa gerçekleştirildiğini öğrencilerin bu ürünleri okul çıkışlarından sonra ders dışında yaptıklarını söyledi.

Açılışa, Belediye Başkanı İsrafil Göçgün, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Zülfikar Özılgın, İlçe Emniyet Amiri Komiser Ergün Işıldar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Aslan, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.