Ulaş'ta büyükbaş hayvanlar sağlık taramasından geçirildi

Ulaş'ta büyükbaş hayvanlar sağlık taramasından geçirildi
Ulaş'ta büyükbaş hayvanlar sağlık taramasından geçirildi
SİVAS (AA) - Ulaş İlçesinde, hayvan sağlığı uygulamaları kapsamında 12 bin 500 büyükbaş hayvan sağlık taramasından geçirildi.İlçe Gıda Tarım ve...

SİVAS (AA) - Ulaş İlçesinde, hayvan sağlığı uygulamaları kapsamında 12 bin 500 büyükbaş hayvan sağlık taramasından geçirildi.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sevil Sırakaya, yaptığı açıklamada, İlçe Müdürlüğü veteriner hekim ve veteriner sağlık teknisyenlerinin her gün sahada olduğunu ve özverili çalışmalar yürütüldüğünü söyledi.

İlçede üreticilerin büyük çoğunluğunun hayvancılıkla geçimini sağladığını aktaran Sırakaya, "Bu nedenle hayvan sağlığı çalışmaları çok önemli. İlçe merkezi ve köylerde 12 bin 500 büyükbaş hayvanın sağlık taramaları bitti ayrıca sonbahar şap aşıları da yapılmakta" dedi.

Aşılama çalışmalarının bundan sonraki yıllarda da programlı olarak devam edeceğini belirten Sırakaya, "Hayvan yetiştiricilerinin mağdur olmamaları ve ilçemizde hayvancılığın sağlıklı gelişimi için hayvanların kulak küpeleri ile uyumlu pasaportları olması gerekiyor" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Tarım

  ,

  ilçe

  ,

  gıda