Ulaş'ta "Cevher Hazırlama Kursu" verildi

SİVAS (AA) - Sivas'ın Ulaş ilçesinde "Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Cevher Hazırlama ve Zenginleştirme Sabit Tesis Operatör Bakımcılığı" kursu...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Ulaş ilçesinde "Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Cevher Hazırlama ve Zenginleştirme Sabit Tesis Operatör Bakımcılığı" kursu verildi.

Ulaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Maden Mühendisleri Odası Sivas Temsilciliği ve Bilfer Madencilik Turizm AŞ Eskiköy İşletme Müdürlüğünün iş birliğinde açılan kursa, Bilfer Madencilik Turizm AŞ Eskiköy İşletme Müdürlüğünde çalışan 43 personel katıldı.

Eskiköy Krom İşletmesi Tesisleri'nde iş güvenlik uzmanı ve maden mühendisi tarafından verilen kurs, 40 saat sürdü. Kurs sonunda yapılan sınavda başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Kursiyerlerle sohbet eden ?İlçe Mili Eğitim Müdürü Cemil Aslan, ülkede son günlerde maalesef iş kazalarının gündemde olduğunu belirterek, eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarıyla iş kazalarının sayısının azalacağına inandığını söyledi.

Eskiköy İşletme Müdürü İlhan Zorlu, iş güvenliği uzmanı Necmi Ergin ve Halk Eğitim Merkezi idarecilerine kursa katkılarından dolayı teşekkür eden Aslan, "Madenlerimizin iş kazalarıyla gündeme gelmemesini temenni ediyoruz. Karaman Ermenek'teki kömür madeni ocağında mahsur kalan işçilerin Allah yardımcısı olsun, yakınlarına sabırlar dilerim" dedi.

Ulaş Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Vahdettin Kiriş de kursa katkı sağlayanlara teşekkür etti. 


  ETİKETLER:

  Turizm

  ,

  Sohbet

  ,

  Maden

  ,

  ilçe

  ,

  personel

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  güvenlik

  ,

  Aslan