Ulaş'ta geri dönüşüm kutuları yerleştirildi

Ulaş'ta geri dönüşüm kutuları yerleştirildi
Ulaş'ta geri dönüşüm kutuları yerleştirildi
SİVAS (AA) - Sivas'ın Ulaş İlçesinde Belediye tarafından kurum ve caddelere katı atık geri dönüşüm kutuları yerleştirildi. İlçe Belediyesi tarafından...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Ulaş İlçesinde Belediye tarafından kurum ve caddelere katı atık geri dönüşüm kutuları yerleştirildi.

  İlçe Belediyesi tarafından daha temiz bir çevre daha iyi bir gelecek için Kaymakamlık, cami, okul, kamu  kurumları, hastahane, jandarma gibi binaların çevrelerine ve caddelere katı atık geri dönüşüm kutuları yerleştirildi.

İlçe Belediye Başkanı İsrafil Göçgün, yaptığı açıklamada, atıkların ekonomiye kazandırıldığını dolayısıyla belediye olarak belirli noktalara geri dönüşüm kutuları yerleştirdiklerini söyledi.

İlçe halkından katı atıkları bu kutulara atmalarını isteyen Göçgün, "Bizim halkımızdan beklentimiz şudur. Hem gençlerimiz, hem çocuklarımız artık çevre kirliliğinin önüne geçmemiz lazım. Bir cam maddesi 3 bin yıl sonra dönüşebiliyor. Bir metal maddesi yıllar sonra dönüşüyor, bunlar bir ömür. Dolayısıyla bizim bu maddeleri çevreye atmamız doğru değildir. Artık caddelerimize ve kurum bahçelerine, yoğun kullandığımız alanlarımıza geri dönüşüm kutuları yerleştirdik" ifadelerini kullandı.