Ulaş'ta öğretmen ve öğrenciler okul bahçesini düzenledi

Ulaş'ta öğretmen ve öğrenciler okul bahçesini düzenledi
Ulaş'ta öğretmen ve öğrenciler okul bahçesini düzenledi
SİVAS (AA) - Sivas'ın Ulaş ilçesinde, Cumhuriyet Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, okul bahçesinde düzenleme yaptı.Okul Müdürü Abdulkadir...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Ulaş ilçesinde, Cumhuriyet Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, okul bahçesinde düzenleme yaptı.

Okul Müdürü Abdulkadir Dural başkanlığında yürütülen çalışmalar kapsamında, öğretmen, öğrenci  ve hizmetliler, çiçek dikti, bahçede bakım ve onarım yaptı.

Dural, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okulların sadece eğitim -öğretim veren kurumlar değil, aynı zamanda yaşam merkezleri olduğunu söyledi.

Okul bahçesini güzelleştirmek için çalıştıklarını belirten Dural, "Baharla birlikte okul bahçesi daha çok kullanılmaya başladı. Güzel ve temiz bir çevrede eğitim görmek, bu bilinci öğrencilere aşılamak için her yıl yaptığımız çevre ve bahçe düzenleme çalışmalarımıza bu yıl da devam ettik" diye konuştu.

Dural, saksılara çiçek, bahçeye de baston gül ve mevsim çiçekleri diktiklerini kaydetti.

- Geleneksel çocuk oyunları için şekiller çizildi

Çimlendirme yaptıklarını bildiren Dural, şöyle devam etti:

"Gübre döktük. Geçen yıl dikilen çamların bakımını yaparak kuruyanların yerine yenilerini diktik. Uygun yerlere geleneksel çocuk oyunları oynanması için şekiller çizdik. Çalışmalarımızı okul yönetimi, öğretmen, öğrenci ve hizmetlilerle gerçekleştirdik. Boyama, budama, genel temizlik ve onarım da yaparak çalışmaları tamamlayacağız."