Ulaş'ta şeker pancar hasadı başladı

Ulaş'ta şeker pancar hasadı başladı
Ulaş'ta şeker pancar hasadı başladı
SİVAS (AA) - Ulaş ilçesinde şeker pancar hasadı başladı.Ulaş Karacalar Sulama Birliği Başkanı ve pancar üreticisi Sebahattin Kartal, AA muhabirine...

SİVAS (AA) - Ulaş ilçesinde şeker pancar hasadı başladı.

Ulaş Karacalar Sulama Birliği Başkanı ve pancar üreticisi Sebahattin Kartal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede 23 bin dönüm alanda şeker pancarı hasadına başladıklarını ifade etti.

Bu yıl rekoltenin iyi olduğunu belirten Kartal, "Dönüm başına ortalama 7-8 ton ürün alıyoruz. Son iki yıldır emeğimizin karşılığını alıyoruz. Bunun sebebininde tohum kalitesi ve toprak hazırlama çalışmalarının bilinçli yapıldığı için" dedi.

Kartal, şeker pancarı hasadının 15 kasımda sona ereceğini hatırlatarak, taban fiyatının açıklanmadığını ve emeklerinin karşılığını alacak bir taban fiyatı açıklanmasını temenni ettiğini belirtti.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sevil Sırakaya ise hasat bölgesinde ve kantarda incelemelerde bulunarak, şeker pancarı üreticileriyle bir araya geldi. 

Sivas Pancar Üreticileri Kooperatifi Müdürü İbrahim Karadikmen da Bostankaya tren istasyonu karşısındaki kantarda pancar üreticileriyle bir araya gelerek pancar hasadında bereketli geçmesini temenni etti.


  ETİKETLER:

  Tarım

  ,

  ilçe

  ,

  gıda