Ulaş'ta üniversiteye hazırlık kursu açılacak

Ulaş'ta üniversiteye hazırlık kursu açılacak
Ulaş'ta üniversiteye hazırlık kursu açılacak
SİVAS (AA) - Ulaş İlçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından üniversite sınavlarına girecek olan öğrenciler için ücretsiz kurs...

SİVAS (AA) - Ulaş İlçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından üniversite sınavlarına girecek olan öğrenciler için ücretsiz kurs düzenlenecek. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Aslan , AA muhabirine yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen destekleme ve yetiştirme kursları doğrultusunda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde liseden mezun olan öğrencilere yönelik üniversite sınavlarına hazırlayıcı destekleme kursu açılacağını belirtti. 

Aslan, kurslara katılmak isteyen ve ilçede ikamet eden öğrencilerin 9 Ekim Cuma gününe kadar İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne başvurmalarını  gerektiğini ifade etti.

Destekleme ve düzenleme kursları doğrultusunda ilçe merkez ve köylerdeki tüm okullarda öğrenim gören öğrencilere hafta içi derslerden sonra ve hafta sonu olmak üzere kurslar verildiğini kaydeden Aslan, öğrencilere başarı diledi.