Ulaş'ta veli bilgilendirme semineri düzenlendi

Ulaş'ta veli bilgilendirme semineri düzenlendi
Ulaş'ta veli bilgilendirme semineri düzenlendi
SİVAS (AA) - Ulaş İlkokulu'nda birinci sınıfların velilerine yönelik, veli bilgilendirme semineri düzenlendi.Okul Müdürü Engin Tepe, Kaymakamlık...

SİVAS (AA) - Ulaş İlkokulu'nda birinci sınıfların velilerine yönelik, veli bilgilendirme semineri düzenlendi.

Okul Müdürü Engin Tepe, Kaymakamlık Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen seminerde yaptığı konuşmada, öğretmen ve veli işbirliğinin önemine değindi. Okulda verilen davranış ve kazanımların evde veliler tarafından pekiştirilmesi gerektiğini vurgulayan Tepe, "Kaliteli bir eğitimin planlı ve ortak hareket edilerek gerçekleştirilebilir" dedi.

Seminerinde birinci sınıf öğretmenleri sunum yaptı. Sunumlardan sonra velilere kağıt ve boya kalemi dağıtılarak basit şekiller çizmesi istendi. Çalışmayı 1. sınıf öğrencilerinin resimleriyle karşılaştırıldı. Öğrencilerin yaptıkları resimlerde velilere göre daha geniş bir hayal gücüne sahip olduğu belirtildi. Velilere, çocuklarına evde nasıl yardım edebilecekleri konusunda bilgiler de verildi. 

Seminere,  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent Çezik, Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Abdulkadir Dural, öğretmenler ve veliler katıldı.